פיסול ראש האדם

פיסול ראש האדם

בפיסול אין דבר יותר קשה, אך גם מרתק יותר, מאשר פיסול ראש האדם. קיימים מגוון סגנונות ושיטות לפיסול ראש, כאן נציג שיטה מקורית ופשוטה שמביאה לתוצאות מרשימות.

בפיסול אין דבר יותר קשה, אך גם מרתק יותר, מאשר פיסול ראש האדם. ניתן למצוא פסלי ראש ודיוקנאות בסגנונות שונים ומגוונים בכל התרבויות בעולם לאורך ההיסטוריה, מהעת העתיקה ועד ימינו. קיימות שיטות רבות איך לפסל ראש מהחומרים השונים.

נושא פיסול ראש האדם בולט גם בסדנאות האמנות בסטודיו שלנו. עם צבירת ניסיון רב בהוראה ובלימוד פיסול ראש, צ'רקוב פיתח שיטת שלב-אחר-שלב מקורית, ברורה ומפורטת להשיג רמה מספקת ומשביעת רצון ללא הכרח להיכנס למחקר מפורט של האנטומיה ומבנה הראש האנושי.  

ב-2003 אלכסנדר צ'רקוב הוציא לאור את הגירסה הראשונה של ספר פיסול ראש וב-2014 פירסם את המהדורה השנייה של ספר הדרכה בפיסול הראש, יחד עם חלק נוסף המדבר על הבדלים במבנה ראש האדם בהתאם לגיל ולמין, כהמשך לחלק ראשון. הספרים זמינים לרכישה ב-3 שפות (עברית, אנגלית ורוסית) ומשלוח לכל רחבי הארץ והעולם. ב-2020 צ'רקוב הוציא את המהדורה השניה של ספר המבוא לעולם האמנות. בחלק השלישי של ספר זה ובין יתר ההסברים והתרגילים שספר זה כולל, תמצאו תרגילים בפיסול חלקי הפנים השונים, כתוספת לספרי הראש.

תרגילים בנושא פיסול ראש האדם

כאן באתר תוכלו לתרגל פיסול ראש וחלקי פנים באמצעות צפייה בסרטוני הדרכה עליהם מבוססים הספרים. מומלץ להתחיל מתרגילי פיסול חלקי פנים כהכנה לפיסול ראש שלם:

תרגיל פיסול אף »
תרגיל פיסול פה »
תרגיל פיסול אוזן »
תרגיל פיסול עין »

תרגיל פיסול ראש שלב אחר שלב »
תרגיל איפיון פסל ראש בהתאם לגיל ומין »

השיטה הנ"ל של פיסול ראש עוזרת לפסל ראש בסגנון ריאליסטי. חשוב וכדאי להכיר שיטה זו גם אם אתם מעדיפים סגנון מופשט. ידע הפרופורציות של הראש, נפחים ויחסים בין החלקים יתרמו לביטוי משכנע גם של פסל ראש בסגנון מופשט.

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

מבוא לאסתטיקה

מבוא לאסתטיקה

המילה אסתטיקה מגיעה מהשפה היוונית aistasis, פירושו חישה, מה שמוחש ומובן. מבוא לאסתטיקה מציג חקירה ובחינת החוויה האסתטית מאת הוגים פילוסופים.

קראו עוד >>
פרדריק שופן

פרדריק שופן

"פשטות היא המטרה הסופית, ברת השגה, רק אחרי שמתגברים על כל הקשיים" – שופן. מתוך פרוייקט 25 היוצרים המשפיעים

קראו עוד >>
האמן קלוד מונה

האמן קלוד מונה

האמן קלוד מונה, צייר צרפתי, ממובילי וממייסדי זרם האימפרסיוניזם. מונה אמר שאין כלום בציור מלבד התרשמויות ומכאן דבק השם אימפרסיוניזם. קראו עוד

קראו עוד >>