פיסול ראש לפי מאפייני גיל ומין

בפיסול אין דבר יותר קשה, אך גם מרתק יותר, מאשר פיסול ראש האדם. בחלק זה נבחן פיסול ראש לפי מאפייני גיל ומין בסרטוני ההדרכה שלב אחר שלב. בזמן פיסול הראש, היעזרו בתרשים פרופורציות ראש אדם.

טרנספורמציות בפיסול ראש אדם בוגר

בחלק זה, נבחנים באופן רציף הבדלים בסיסיים במבנה פנים של אנשים מגיל ומין שונים, לרבות, הבדלים בהבעות פנים שונות. פיסול ראש לפי מאפייני גיל ומין מוצג דרך הדגמה של היפוך פסל ראש אדם צעיר לראש אדם מבוגר, בהמשך לראש אישה מבוגרת, ולאחר מכן לראש אישה צעירה בעלת הבעות פנים שונות (כאשר מבנה החיוך נבחן בהרחבה). 

כמסקנה, נראה שמבנה בסיסי של ראש אדם מבוגר, מתאים למעשה לשמש כבסיס ליצירת כל דמות שהיא, למעט של ילד.

סרטוני פיסול ראש לפי מאפייני גיל ומין

צפו: איך להפוך פסל ראש של גבר צעיר לראש של גבר מבוגר | 5:16

עם הגיל הפנים החלקות של אדם צעיר עוברות שינויים. שימו לב שאצל גבר מבוגר האף גדול יותר, העור עבה יותר ובעל קפלים וקמטים, הצוואר עבה וקצר יותר והשיער דליל יותר.

פיסול ראש לפי מאפייני גיל ומין
פיסול ראש לפי מאפייני גיל ומין

צפו: איך להפוך פסל ראש של גבר מבוגר לראש של אישה מבוגרת | 3:20

בגיל מבוגר ניכרים הבדלים בין מבנה פני אישה וגבר. שימו לב לשינוי בנפח של החלקים הבאים: יותר נפח שיער, פחות נפח גבות, יותר נפח לחיים, פחות נפח אף, יותר נפח בשפתיים ופחות נפח בסנטר.

צפו: איך להפוך פסל ראש של אישה מבוגרת לראש של אישה צעירה | 2:24

לעתים קרובות מאוד, במהלך השיעור על הטרנספורמציה הפיסולית של ראשו של אדם, שמעתי שאלות: האם לא חבל להרוס את הפסל הקודם? האם לא כדאי לפסל עוד ראש, מבוגר יותר, על מנת שהראשון יישאר לנו?

העניין הוא, שבמהלך הניסיון המתמשך, הגעתי להבנה שתהליך הפיסול חשוב לי יותר מהתוצאה הסופית. אם לדבר באופן כללי, גורלו של האמן וגורלן של יצירותיו אינם זהים ולעתים משתנים עם הזמן. לכך אנו מוצאים דוגמאות רבות בתולדות האמנות.

ה"ערך המוסף", אשר מספק העיסוק באמנות, הוא יקר ערך יותר מהכל. יותר מאשר היצירה בעלת הערך הגבוה ביותר שיצר. אולי זה נשמע קצת אידיאליסטי, ואפילו נאיבי, אבל אני מרגיש חשיבות לחלוק זאת, לפחות עם מי שמוצא את זה נכון עבורו.

פוסטים קשורים בנושא פיסול ראש האדם

פרופורציות ראש האדם

פרופורציות ראש האדם

לפניכם הסבר על פרופורציות ראש האדם, סכמת ראש המתאימה ל95% מהאוכלוסיה. ידע על אנטומיה ופרופורציות הוא בסיס לרישום, ציור ופיסול ראש האדם.

פיסול ראש שלב אחר שלב

פיסול ראש האדם שלב אחר שלב

בפיסול אין דבר יותר קשה, אך גם מרתק יותר, מאשר פיסול ראש האדם, הן של גבר ואישה והן של ילדים. לפניכם פיסול ראש שלב אחר שלב בסרטוני הדרכה.

רוצה לשתף עם מישהו?

JOIN US ON

FACABOOK

JOIN US ON

INSTAGRAM

JOIN US ON

YOUTUBE

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Translate »
גלילה למעלה

כאן יוצרים ונהנים

פעילות הסטודיו מתקיימת כרגיל – מוזמנים להגיע להתרשם ולהצטרף: סדנאות אמנות במסלול אישי וסדנאות אמנות לילדים.

פעילות הבוטיק מתקיימת כרגיל – ניתן להגיע לסטודיו לרכוש במקום או לבצע הזמנה דרך האתר ולקבל במשלוח או באיסוף עצמי.

שעות פעילות הסטודיו »

לכל שאלה אנו זמינים בטלפון ובווטסאפ:
0502273577 | 0533408223