הסבר על נייר לרישום

נייר לרישום

נייר לרישום; תכונות ומאפיינים של סוגי נייר שונים ולאיזה אמצעי רישום או צבעים כל נייר מתאים. לדוגמא, בריסטול, נייר נטול עץ ועוד.

קיים מגוון רחב של נייר לרישום. לפניכם הסבר קצר וטיפים:

נייר פשוט

מורכב משבבי עץ, מים, עמילן/שרף (שנדבקים לסיבי העץ ומקשרים ביניהם), עם תוספי בהירות אופטיים לנייר לבן, או עם תוספת חומרי צבע לנייר צבעוני. נייר פשוט מתאים לסקיצות ורישומים מהירים בעפרונותעטיםטושים.

נייר עיתון​

נייר עיתון הוא נייר זול המשמש לתרגילי רישום בכל אמצעי הרישום. עשוי מעיסת עץ שלא עברה שום טיפול כימי או פיזי ולכן נוטה להצהיב ולהתפורר. צבע נייר העיתון הוא בז’ בהיר ומרקמו חלק.

נייר בריסטול​

הוא נייר ללא ציפוי עם גימור מכונה. נייר בריסטול הוא חלק ומתאים לרישום עם עפרונות, עטים וטושים.

נייר משובח

נייר לרישום משובח מורכב בשבבי עץ מורתחים בתערובת חומרים כימיים, שמפרקים את מרכיבי העץ השונים ומשאירים רק את התאית. ישנם גם ניירות שמיוצרים מסיבי כותנה, סיבי פשתן, או מצמח אספרטו. נייר משובח מתאימים לרישומים מתקדמים במגוון אמצעי הרישום.

נייר נטול עץ​

הוא נייר שבו הליגנין שבעיסת העץ פורק באמצעות ריאקציה עם כלור דו-חמצני, כך שנותרים רק סיבי תאית.

נייר עם גימור

נייר בגימור מגורען עדין או חלק, ללא סיבי עץ, ללא חומצה, מתאים לשימוש עם עפרון, דיו, פחם, פסטל רך ופסטל שמן.

כמה טיפים על נייר לרישום

  • עבור תרגילים פשוטים וסקיצות יתאים כל סוג של נייר, כולל נייר עטיפה פשוט. אין צריך להשקיע בנייר יקר. מארז דפי מדפסת פשוטים יהיה מעולה בתור התחלה.
  • עבור תרגילים שמטרתם להשיג רמה גבוהה של רישום אקדמי, חשוב לבחור נייר באיכות גבוהה בעל מרקם עמיד למחיקות.
  • בחרו מחק מתאים לעבודה. מחק ויניל קשה אינו מספיק יעיל ברישום, השתמשו במחק רך דמוי פלסטלינה, הקרוי מחק פחם. בעזרת המחק ניתן למחוק ולתקן שגיאות וגם להבהיר הצללות ברישום בעיפרון. כנ”ל בעת רישום עם פחם.
  • נייר לרישום יכול להיות נייר בגוונים שונים של לבן, או לחילופין ניירות צבעוניים וכהים. נייר בגוון שחור מתאים לרישום בפסטל רך ופסטל שמן. רצוי לגוון את צבע הנייר לפיתוח התפיסה בנוגע לאובייקט, רקע וקומפוזיציה.
  • קיים נייר שמתאים למגוון רחב של אמצעי רישום וציור, מדיות יבשות ומדיות רטובות ושילוב שלהם. נייר כזה מגיע עם תווית מיקס מדיה ומומלץ מאד להתנסות ועבודה עם החומרים השונים.

 

מוצרי ניייר לרישום

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

פוסטים מעניינים

פיסול בעיסת נייר

פיסול בעיסת נייר

עיסת נייר קלה להכנה וכיף לפסל איתה. לפניכם הסבר על עיסת נייר; הרכב ותכונותיה, הוראות הכנת עיסת הנייר עם סרטון הדרכה, ורעיונות פיסול איתה.

קראו עוד >>
פרדריק שופן

פרדריק שופן

“פשטות היא המטרה הסופית, ברת השגה, רק אחרי שמתגברים על כל הקשיים” – שופן. מתוך פרוייקט 25 היוצרים המשפיעים

קראו עוד >>