פרופורציות ראש אצל ילדים

פרופורציות ראש אצל ילדים

לפניכם הסבר על פרופורציות ראש אצל ילדים, המבוסס על ההבדלים במבנה הראש אצל הילדים לעומת המבוגרים. בנוסף, תרגול ברישום פרופורציות ראש של ילד.

פרופורציות ראש אצל ילדים מאת אלכסנדר צ'רקוב, מתוך ספר המבוא לעולם האמנות "פיסול, ציור, רישום ולא רק"

כפי שראינו שפרופורציות גוף משתנות עם הגיל ושונות אצל ילדים ומבוגרים, כך גם פרופורציות הראש.

ההבדל הבולט המאפיין את פרופורציות הראש אצל ילדים בהשוואה לפרופורציות ראש אצל אדם בוגר הוא שהחלק העליון של הראש מוגדל יותר ביחס לחלק התחתון. הדבר נובע בעיקר בגלל המוזרויות של תהליך התפתחות השיניים, שמסתיים בקרב מתבגרים ומבוגרים. כמובן שאנו יכולים לומר כי אצל ילדים העיניים גדולות יחסית, והאף והפה הם קטנים יותר מאשר אצל מבוגרים, אך אנו יודעים כי גם אצל מבוגרים יכולים להיות עיניים גדולות או אף ופה קטנים.

תרשים מבנה ראש אצל מבוגרים
תרשים מבנה ראש אצל ילדים

תרגול להבנת שינויי הפרופורציות במבנה ראש לפי גיל

נתחו את ההבדלים במבנה הראש אצל ילדים ומבוגרים לפי שני התרשימים הנ"ל.  השוו את מבנה הפנים אצל ילדים בגילאים שונים. בתמונות הבאות, תרשים מבנה הפנים של אדם מבוגר מונח על גבי פנים של ילדים בגילאים שונים. שימו לב כיצד מבנה הפנים משתנה עם הגיל עד שתואם את פרופורציות הראש של אדם מבוגר.

פרופורציות ראש אצל ילדים
פרופורציות ראש אצל ילדים

בעזרת התרשים רשמו פנים של ילדים בגילאים שונים באמצעות עיפרון או פחם לרישום ומחק פחם על גיליון נייר בגודל A4. עבור תרגול פרופורציות ראש אצל ילדים, בחרו דמויות של ילדים עם זווית חזיתית ישרה. בתרגילים מתקדמים כדאי לבצע רישומים של פנים של ילדים גם בהטיית הראש בזווית מסויימת. לשם כך היעזרו בהסבר על פרופורציות ראש האדם בהטייה.

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

פוסטים מעניינים

מבוא לאסתטיקה

מבוא לאסתטיקה

המילה אסתטיקה מגיעה מהשפה היוונית aistasis, פירושו חישה, מה שמוחש ומובן. מבוא לאסתטיקה מציג חקירה ובחינת החוויה האסתטית מאת הוגים פילוסופים.

קראו עוד >>
רישום בפסטל שמן

רישום בפסטל שמן

צבעי פסטל שמן רכים וממיסים בחומרים שונים. לפניכם הסבר על פסטל שמן; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור בפסטל שמן.

קראו עוד >>