תרגיל פיסול ראש

תרגיל פיסול ראש

לפניכם תרגיל פיסול ראש האדם שלב אחר שלב לפי סרטוני הדרכה לפיסול ראש של גבר, ראש של אישה וראש של ילד לפי שיטה מקורית של אלכסנדר צ'רקוב

לפניכם תרגיל פיסול ראש מחמר קרמי טבעי לפי שיטה מקורית של האמן אלכסנדר צ'רקוב. שיטת פיסול ראש מומחשת בסרטוני וידאו של פיסול ראש של גבר, פיסול ראש של אישה ופיסול ראש של ילד באמצעות חמר קרמי. הסרטונים יכולים ללוות אתכם בתהליך פיסול ראש, בנוסף מומלץ להיעזר בתרשים פרופורציות ראש האדם. הוראות שלב אחר שלב כתובות ומבוססות על הסרטון פיסול ראש של גבר שלפניכם תמצאו בספר "הראש – פיסול ראש של גבר – שלב אחר שלב".

לפיסול ראש בגודל טבעי, הכינו 20 ק"ג חמר קרמי לפיסול, לוח בגודל 40*40 ס"מ עבור הבסיס ומוט מתכת בגובה 30-35 ס"מ שיספק תמיכה לראש, ובנוסף כלי פיסול. עקבו אחר ההוראות בספר ההדרכה או בסרטון הוידאו שלפניכם.

סרטוני פיסול ראש שלב אחר שלב

פיסול ראש של אישה:

פיסול ראש של ילד:

מבנה הראש שהתקבל מתאים כבסיס לפסל דיוקן של כל דמות. לעבודה על אפיון פסל ראש בהתאם לגיל ומין עברו לתרגיל איפיון פסל ראש (התרגיל ממחיש את תהליך העבודה בספר השני "הראש – טרנספורמציות בפיסול ראש").

להסבר נוסף על פיסול חלקי הפנים – עברו לתרגילים בפיסול המתמקדים בחלק אחד מהפנים בכל פעם: תרגיל פיסול עין / תרגיל פיסול פה / תרגיל פיסול אף / תרגיל פיסול אוזן. אף על פי שהסרטון וספר ההדרכה כוללים הסבר והדגמה של פיסול חלקי הפנים השונים – קל יותר להבין את המבנה והאנטומיה של כל חלק כשעובדים עליו בלבד בלי הקומפוזיציה של הראש השלם. מומלץ לבצע את התרגילים כהכנה ולפני שניגשים לפיסול ראש או כעזר במהלך פיסול ראש ועבודה על הפרטים. תרגילי פיסול חלקי פנים מופיעים גם בספר המבוא לעולם האמנות חלק 3.

ספרי פיסול ראש שלב אחר שלב

"אני אנצל הזדמנות זו להודות לתלמידיי, אשר רצונם חסר הסבלנות לקבל תוצאות מידיות בתהליך הלימוד, הניע אותי לחפש שיטות להשיג רמה מספקת ומשביעת רצון בפיסול ראש ללא הכרח להיכנס למחקר מפורט של האנטומיה האנושית. כך ניסחתי את התהליך של פיסול הראש בגודל טבעי לשיטת שלב-אחר-שלב ברורה ומפורטת."

ב-2003 אלכסנדר צ'רקוב הוציא לאור את הגירסה הראשונה של ספר פיסול ראש וב-2014 פירסם את המהדורה השנייה של ספר הדרכה בפיסול הראש, יחד עם חלק נוסף המדבר על הבדלים במבנה ראש האדם בהתאם לגיל ולמין, כהמשך לחלק ראשון. הספרים זמינים לרכישה ב-3 שפות (עברית, אנגלית ורוסית) ומשלוח לכל רחבי הארץ והעולם.

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

פוסטים מעניינים

ציור בצבעי אקריליק

ציור בצבעי אקריליק

צבעי אקריליק מתאימים כמעט לכל משטח. לפניכם הסבר על צבעי אקריליק; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור בצבעי אקריליק.

קראו עוד >>
תיקון פסל חמר

תיקון פסל חמר

פסל חמר בתהליך השריפה עלול להתפוצץ, להסדק ולהישבר מסיבות שונות. לפניכם הוראות תיקון פסל חמר שנשבר, בשימוש קיט תיקון פסלים של צ'רקוב.

קראו עוד >>