תיקון פסל חמר

תיקון פסל חמר

פסל חמר בתהליך השריפה עלול להתפוצץ, להסדק ולהישבר מסיבות שונות. לפניכם הוראות תיקון פסל חמר שנשבר, בשימוש קיט תיקון פסלים של צ'רקוב.

פסל חמר, בתהליך השריפה בתנור קרמי, עלול להתפוצץ, להסדק ולהישבר מסיבות שונות. לרוב, הפסל השבור הוא בר תיקון וניתן לשחזרו באמצעות חומרים וטכניקות תיקון שונות בהתאם לסוג הנזק. להלן הדגמת תיקון פסל חמר קרמי שנשבר במהלך השריפה, בשימוש קיט תיקון פסלים של צ'רקוב.

הכינו את חלקי הפסל השבור עבור התיקון.

תיקון פסל חמר

בדקו נוכחות והתאמה של כל החלקים.

תיקון פסל חמר

דבק אפוקסי נוזלי מתאים להדבקת חלקים הנמצאים תחת עומס, למשל בסיס (המחזיק את הפסל) וחלקים עם נקודת הדבקה אחת. הזריקו את דבק האפוקסי לתוך משטח. משחו בעזרת מרית עץ על איזור החיבור של החלק המודבק והפסל.

הצמידו את החלק והמתינו ½ שעה עד שדבק האפוקסי יתקשה.

תיקון פסל חמר

חלקים שאינם תחת עומס ניתן להדביק עם דבק נגרים. הדבק מתקשה לא פחות משעתיים.

חללים ריקים שעלולים להיווצר, בגודל מעל 1 מ"מ כדאי למלא בבצק אפוקסי. יש לשים כפפות, לתלוש פיסה מהבצק שתכיל גם את הצבע הירוק וגם את האפור. יש ללוש היטב את הפיסה ולמלא בא את החריץ. חריצים גדולים מאד וחלקי פסל שהלכו לאיבוד ניתן למלא עם שפכטל חיצוני.

תיקון פסל חמר

חריצים בגודל פחות מ-1 מ"מ אפשר למלא בשפכטל דס או שפכטל סדקים.

תיקון פסל חמר

ניתן לערבב שפכטל דס ושפכטל עץ להשגת גוון צבע מתאים יותר עבור הפסל. פסל מחמר טרקוטה מומלץ להשתמש בשפכטל דס טרקוטה ופסל מחמר לבן ניתן להשתמש בשפכטל סדקים או שפכטל דס לבן.

שייפו מקומות שמולאו בשפכטל בנייר זכוכית להשגת מרקם אחיד.

הפסל שוב שלם, אך מומלץ לבצע צביעת הפסל בשיטות הצביעה המומלצות ולטשטש את איזורי התיקון.

תיקון פסל חמר

צפו בסרטון המדגים תיקון פסל חמר שנשבר במהלך השריפה בתנור קרמי | 7:34

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

פוסטים מעניינים

פוסט אימפרסיוניזם

פוסט אימפרסיוניזם

פוסט אימפרסיוניזם הינו זרם באמנות המודרנית הצרפתית, שהופיע כתגובה לאימפרסיוניזם. הסגנון של האמנים לא אחיד ושונה מהאימפרסיוניסטים.

קראו עוד >>
רישום בעטים

רישום בעטים

רישום בעטים מעולה לשרבוט ספונטני וגם לרישומים אמנותיים מקצועיים. לפניכם הסבר על סוגי עטים, עובדות ותכונות, ממד רגשי, טיפים וטכניקות רישום.

קראו עוד >>
רישום בפסטל רך

רישום בפסטל רך

פסטל רך בעל מרקם חלק ונמרח בקלות. לפניכם הסבר על צבעי פסטל רך; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור בפסטל רך.

קראו עוד >>