תיקון פסל חמר

תיקון פסל חמר

פסל חמר בתהליך השריפה עלול להתפוצץ, להסדק ולהישבר מסיבות שונות. לפניכם הוראות תיקון פסל חמר שנשבר, בשימוש קיט תיקון פסלים של צ'רקוב.

פסל חמר, בתהליך השריפה בתנור קרמי, עלול להתפוצץ, להסדק ולהישבר מסיבות שונות. לרוב, הפסל השבור הוא בר תיקון וניתן לשחזרו באמצעות חומרים וטכניקות תיקון שונות בהתאם לסוג הנזק. להלן הדגמת תיקון פסל חמר קרמי שנשבר במהלך השריפה, בשימוש קיט תיקון פסלים של צ'רקוב.

הכינו את חלקי הפסל השבור עבור התיקון.

תיקון פסל חמר

בדקו נוכחות והתאמה של כל החלקים.

תיקון פסל חמר

דבק אפוקסי נוזלי מתאים להדבקת חלקים הנמצאים תחת עומס, למשל בסיס (המחזיק את הפסל) וחלקים עם נקודת הדבקה אחת. הזריקו את דבק האפוקסי לתוך משטח. משחו בעזרת מרית עץ על איזור החיבור של החלק המודבק והפסל.

הצמידו את החלק והמתינו ½ שעה עד שדבק האפוקסי יתקשה.

תיקון פסל חמר

חלקים שאינם תחת עומס ניתן להדביק עם דבק נגרים. הדבק מתקשה לא פחות משעתיים.

חללים ריקים שעלולים להיווצר, בגודל מעל 1 מ"מ כדאי למלא בבצק אפוקסי. יש לשים כפפות, לתלוש פיסה מהבצק שתכיל גם את הצבע הירוק וגם את האפור. יש ללוש היטב את הפיסה ולמלא בא את החריץ. חריצים גדולים מאד וחלקי פסל שהלכו לאיבוד ניתן למלא עם שפכטל חיצוני.

תיקון פסל חמר

חריצים בגודל פחות מ-1 מ"מ אפשר למלא בשפכטל דס או שפכטל סדקים.

תיקון פסל חמר

ניתן לערבב שפכטל דס ושפכטל עץ להשגת גוון צבע מתאים יותר עבור הפסל. פסל מחמר טרקוטה מומלץ להשתמש בשפכטל דס טרקוטה ופסל מחמר לבן ניתן להשתמש בשפכטל סדקים או שפכטל דס לבן.

שייפו מקומות שמולאו בשפכטל בנייר זכוכית להשגת מרקם אחיד.

הפסל שוב שלם, אך מומלץ לבצע צביעת הפסל בשיטות הצביעה המומלצות ולטשטש את איזורי התיקון.

תיקון פסל חמר

צפו בסרטון המדגים תיקון פסל חמר שנשבר במהלך השריפה בתנור קרמי | 7:34

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

האמן וינסנט ואן גוך

האמן וינסנט ואן גוך

האמן וינסנט ואן גוך היה צייר הולנדי, הנחשב לאחד מגדולי הציירים. ואן גוך משוייך לזרם הפוסט-אימפרסיוניסטי באמנות המודרנית. קראו עוד אודותיו

קראו עוד >>
צבע כסף

צבע כסף

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע כסף; איך לערבב, לשלב ולבחור את גווני הצבעים שמתאימים לכם, לאור משמעויות והשפעות הצבעים השונים

קראו עוד >>