טיפים להכנת תיק עבודות

טיפים להכנת תיק עבודות

תיק עבודות בא לייצג את האמן, את תפיסת עולמו, קווי חשיבתו וביטויי הרגש והחוויה האותנטית האישית שלו – כל אלו חשובים הרבה יותר ממיומנויות טכניות גבוהות. לפניכם טיפים להכנת תיק עבודות לבחינות קבלה למוסדות לימודי אמנות השונים.

למבחני קבלה למוסדות לימודי האמנות השונים, בין היתר, אדריכלות, עיצוב אופנה, עיצוב גרפי, אמנות פלסטית וכדומה, יש צורך להציג תיק עבודות המשקף את האמן היוצר. מומלץ להגיש את תיק העבודות בפולדר תיוק ותצוגה של עבודות אמנות בגודל A4, אך גם בכל דרך יצירתית אחרת.

רצוי שתיק העבודות יהיה בעל נפח, עשיר במגוון יצירות ממדיות שונות. גם אם אתם מומחים במדיה מסוימת, חשוב שתפגינו גמישות מחשבתית וסקרנות בגילוי חומרים חדשים. יחד עם זאת, תבררו את היצירות, לא כל מה שיצרתם צריך להופיע. העבודות הנבחרות הן חלקים המשקפים כאחד את היוצר. חשוב שתהיו שלמים ומודעים לסיבה מאחורי כל בחירת יצירה. אל תשאפו למודעות בהירה, תהיו פתוחים לסיבות פנימיות שנובעות מתוך הלא מודע. הכי חשוב פשוט שתהיו כנים בתשובתכם לשאלות אלו. כמו כן, רצוי שתכניסו יצירות עדכניות, לפחות מהשנתיים האחרונות. הקפידו על אסתטיקה ויזואלית, תהיו יצירתיים ותראו את המיוחדות שלכם.

לרוב, יש להוסיף לתיק עבודות תרגיל בית שמוסד הלימודים דורש בנושא מסוים. עליכם ליצור יצירת אמנות המביאה לידי ביטוי את משמעות הנושא הנבחר בכל מדיום, חומר וגודל שתבחרו. הנושא משתנה משנה לשנה ובכל מוסד. נושאים לדוגמה: "בית", "אי", "נקודת מבט" וכו'. מומלץ לחקור את משמעות המילה ברובדים שונים. לקרוא את הפירוש המילוני של המונח ולתהות לגביו הן בממד הפיזי והחומרי והן בממד הרגשי, המשמעות הסובייקטיבית האישית שלכם ביחס לחווית החיים שצברתם ותפיסת עולמכם ולא רק במשמעות האובייקטיבית המילונית.

במבחני הקבלה מתקיימת בחינה מעשית עם חומרי אמנות. לרוב, זהו תרגיל רישום טבע דומם. טבע דומם הוא תחום באמנות המתמקד בתיאור אובייקטים שונים כגון אגרטלים, צמחים ופרחים, פירות, כלי בית וכדומה. הביטוי האמנותי נוצר מבחירת האובייקטים, הקומפוזיציה והסידור שלהם במרחב. לשם כך, עליכם להבין ממה מתחילים ואיך לבנות פרספקטיבה שתשקף עומק ברישום. ידע ברישום מהווה שדה המראה הן לציור בצבע והן לפיסול. לכן מומלץ שתיק העבודות יכלול רישום טבע דומם המראה את ההיכרות שלכם עם כללי ועקרונות הרישום. אך גם אם אתם לא מתורגלים היטב אל חשש, אתם כבר תלמדו כל מה שצריך במוסד הלימודי אליו תתקבלו. העיקר להראות ניסיון בתרגול ובעיקר רצון ללמידה והתפתחות.

טיפים ברישום למתחילים »
טיפים ברישום טבע דומם »
תרגיל קומפוזיציה בטבע דומם »
תרגילים ברישום פרספקטיבה »

הכנת תיק עבודות למבחני קבלה בסדנת אמנות נוער

סדנת אמנות נוער 2023/24 בהדרכת אלכסנדר צ'רקוב. הסדנה כוללת לימוד מעשי בתחומי פיסול / ציור / רישום לבחירת המשתתף. מתאים לילדים ונוער בגילאי חטיבה ותיכון, עם/ללא רקע קודם, מתחילים ומתקדמים.

פרטים נוספים והרשמה »

שיהיה הרבה בהצלחה במבחנים ובדרך הייחודית שלכם שאתם סוללים!

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

צבע כחול

צבע כחול

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע כחול; איך לערבב, לשלב ולבחור את גווני הצבעים שמתאימים לכם, לאור משמעויות והשפעות הצבעים השונים

קראו עוד >>
פוסט אימפרסיוניזם

פוסט אימפרסיוניזם

פוסט אימפרסיוניזם הינו זרם באמנות המודרנית הצרפתית, שהופיע כתגובה לאימפרסיוניזם. הסגנון של האמנים לא אחיד ושונה מהאימפרסיוניסטים.

קראו עוד >>
אמנות מודרנית

אמנות מודרנית

אמנות מודרנית מתחלקת ל-3 תקופות. לפניכם, הגישות והזרמים המרכזיים באמנות המודרנית, והסבר על השינויים שהובילו להמשגתה בהקשר ההיסטורי והתיאורטי.

קראו עוד >>
אניש קאפור

אניש קאפור

"משהו קורה לחלל בו אתה נמצא הזמן משתנה. הזמן, אני חושב, הולך ומאט. האמת המיסטית של האמנות היא זמן“ – קאפור. מתוך פרוייקט 25 היוצרים המשפיעים

קראו עוד >>