צביעת פסל

"פסל קרמי מכוסה לעתים קרובות בגלזורות שונות, בעל מרקם מט או מבריק, בצבע אחיד או צבעוני, עם אפקטים שונים או בלעדיהם. שיטה זו מחייבת שריפה נוספת של הפסל ומאפשרת שכבה יפה ועמידה מאוד של הפסל. אבל לדעתי, גלזורה גורמת לאיבוד האופי הטבעי. תוך הוספת יופי, מקטינה את הביטוי הטבעי. אני מציע שיטת צביעת פסל פשוטה למדי כדי להקנות לפסל החמר מראה של חומר אחר, אצילי יותר מחמר וגבס."

נעבור לדוגמה של צביעת פסל מחמר קרמי טבעי באפקט המזכיר “עץ מהגוני”.

שלב 1. ביחס 1:1 מערבבים צבע גואש אדום ודבק (דבק פלסטי פוליוויניל) ופשוט צבעו את הפסל באופן אחיד. ייבשו היטב (1-2 שעות). במידת הצורך, חזרו על הצביעה.

שלב 2. ערבבו כמות זהה של צבע שמן שחור, שמן פשתן לציור וטרפנטין וצבעו באופן אחיד את הפסל על גבי שכבת הצבע האדום.

מיד לאחר הצביעה, נגבו את עודפי הצבע השחור עם מטלית יבשה ומברשת ממשטחים בולטים של הפסל. השיגו מעברים מדורגים משחור במקומות עמוקים לאדום כהה על משטחים בולטים. ייבשו היטב (2-3 ימים).

ערכות צביעת פסל במבצע

שלב 3. באמצעות שיטת “מברשת יבשה” (ללא שימוש במדללים) הוסיפו צבע בהיר וחם יותר למשטחים החשופים (במקרה זה, צבע כתום כהה). אם זה יוצא בהיר מדי, הסירו את עודפי הצבע עם מטלית יבשה. ייבשו היטב (שבוע אחד).

שלב 4. לאחר ייבוש מלא, משחו שכבה אחידה של משחה המכילה פרפין. תוכלו להשתמש במשחה לרהיטים, משחת נעליים או כל משחה שקופה אחרת (בצבע טבעי). לאחר ייבוש יסודי (2-3 שעות), עליכם לשפשף את המשטחים הבולטים באמצעות מטלית רכה, רצוי מבד צמר.

דוגמאות צביעה נוספות:

צפו בסרטון המדגים צביעת פסל במראה בעל אפקט עץ מהגוני | 3:13

פוסטים קשורים בנושא עצות טכניות בפיסול

שיטת פיסול

שיטת פיסול בחמר קרמי

לפניכם שיטת פיסול בחמר, הנפוצה ביותר מבין שיטות הפיסול השונות. ההסבר מלווה בסרטון הדגמה וטיפים לעבודה עם חמר קרמי טבעי המיועד לשריפה.

שיטת פיסול תבליט

שיטת פיסול תבליט

לפניכם שיטת פיסול תבליט בחמר, שדומה לרישום לפי כללי הפרספקטיבה. ההסבר מלווה בסרטון הדגמה וטיפים לעבודה עם חמר קרמי טבעי.

תיקון פסל חמר

תיקון פסל חמר

פסל חמר בתהליך השריפה עלול להתפוצץ, להסדק ולהישבר מסיבות שונות. לפניכם הוראות תיקון פסל חמר שנשבר, בשימוש קיט תיקון פסלים של צ’רקוב.

רוצה לשתף עם מישהו?

JOIN US ON

FACABOOK

JOIN US ON

INSTAGRAM

JOIN US ON

YOUTUBE

2 מחשבות על “צביעת פסל”

  1. אוריה מדר

    הכנתי פסל מפלסטלינה. גם הבסיס מפלסטלינה בעובי של 17 מ”מ. מידות הבסיס שעליו הפסל 47X35 ס”מ גובה הבסיס והפסל 6 ס”מ, הכנתי מסגרת עץ מסביב לפסל בגובה 8 ס”מ. ובמרווח של 1 ס”מ מסביב, יצקתי על הפסל גבס אלבסטר ליצירת תבנית. הוצאתי את הפסל מהתבנית, מרחתי סבון כלים על כל החלק הפנימי של התבנית (פעמיים בהפרש של חצי שעה). יצקתי גבס פנימה (שוב אלבסטר) ואחר כך התחלתי לאזמל את התבנית, תוך זמן קצר התברר לי, לדאבוני הרב, שלא ניתן להפריד בין התבנית לפסל. היות והליך זה עשיתי פעמיים הביא אותי לצער רב. אודה לך מאוד אם תוכל לייעץ לי איפה טעיתי ואיך פותרים את הבעיה. היות והפסל עם הבסיס היה מוצב על בסיס עץ הצלחתי לחלץ את הפסל ללא נזק רב.
    בברכה: אוריה מדר

  2. Литье “гипс в гипс” является литьем, требующим большого опыта работы с гипсом. Я не могу объяснить причину неудачи не зная всех обстоятельств вашего опыта. Для начинающих я бы посоветовал литье “бетон в гипс”.
    Извините за задержку с ответом.
    А. Черков

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Translate »
גלילה למעלה

כאן יוצרים ונהנים

פעילות הסטודיו מתקיימת כרגיל – מוזמנים להגיע להתרשם ולהצטרף: סדנאות אמנות במסלול אישי וסדנאות אמנות לילדים.

פעילות הבוטיק מתקיימת כרגיל – ניתן להגיע לסטודיו לרכוש במקום או לבצע הזמנה דרך האתר ולקבל במשלוח או באיסוף עצמי.

שעות פעילות הסטודיו »

לכל שאלה אנו זמינים בטלפון ובווטסאפ:
0502273577 | 0533408223