צביעת פסל

צביעת פסל

לפניכם שיטת צביעת פסל מקורית של האמן אלכסנדר צ'רקוב, שיטה פשוטה למדי המקנה לפסל החמר מראה של חומר אחר, אצילי יותר, כמו ברונזה, עץ ואלומיניום.

צביעת פסל מאת אלכסנדר צ'רקוב, מתוך ספר המבוא לעולם האמנות "פיסול, ציור, רישום ולא רק"

פסל קרמי מכוסה לעתים קרובות בגלזורות שונות, בעל מרקם מט או מבריק, בצבע אחיד או צבעוני, עם אפקטים שונים או בלעדיהם. שיטה זו מחייבת שריפה נוספת של הפסל ומאפשרת שכבה יפה ועמידה מאוד של הפסל. אבל לדעתי, גלזורה גורמת לאיבוד האופי הטבעי. תוך הוספת יופי, מקטינה את הביטוי הטבעי. אני מציע שיטת צביעת פסל פשוטה למדי כדי להקנות לפסל החמר מראה של חומר אחר, אצילי יותר מחמר וגבס – למשל עץ או ברונזה.

נעבור לדוגמה של צביעת פסל מחמר קרמי טבעי באפקט המזכיר "עץ מהגוני".

שלב 1. ביחס 1:1 מערבבים צבע גואש אדום ודבק פלסטי ופשוט צבעו את הפסל באופן אחיד. ייבשו היטב (1-2 שעות). במידת הצורך, חזרו על הצביעה.

שלב 2. ערבבו כמות זהה של צבע שמן שחור, שמן פשתן לציור וטרפנטין וצבעו באופן אחיד את הפסל על גבי שכבת הצבע האדום.

מיד לאחר הצביעה, נגבו את עודפי הצבע השחור עם מטלית יבשה ומברשת ממשטחים בולטים של הפסל. השיגו מעברים מדורגים משחור במקומות עמוקים לאדום כהה על משטחים בולטים. ייבשו היטב (2-3 ימים).

ערכות צביעת פסל במבצע

שלב 3. באמצעות שיטת "מברשת יבשה" (ללא שימוש במדללים) הוסיפו צבע בהיר וחם יותר למשטחים החשופים (במקרה זה, צבע כתום כהה). אם זה יוצא בהיר מדי, הסירו את עודפי הצבע עם מטלית יבשה. ייבשו היטב (שבוע אחד).

שלב 4. לאחר ייבוש מלא, משחו שכבה אחידה של משחה המכילה פרפין או וקס ייעודי לפסלים. לאחר ייבוש יסודי (2-3 שעות), עליכם לשפשף את המשטחים הבולטים באמצעות מטלית רכה, רצוי מבד צמר.

דוגמאות צביעה נוספות:

צפו בסרטון המדגים צביעת פסל במראה בעל אפקט עץ מהגוני | 3:13

ערכות צביעת פסלים לפי השיטה

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

ציור בצבעי אקריליק

ציור בצבעי אקריליק

צבעי אקריליק מתאימים כמעט לכל משטח. לפניכם הסבר על צבעי אקריליק; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור בצבעי אקריליק.

קראו עוד >>
צבע כחול

צבע כחול

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע כחול; איך לערבב, לשלב ולבחור את גווני הצבעים שמתאימים לכם, לאור משמעויות והשפעות הצבעים השונים

קראו עוד >>
פיסול בחמר פולימרי

פיסול בחמר פולימרי

פיסול בחמר פולימרי פופולרי לפיסול ועיצוב ברחבי העולם כולו. לפניכם הסבר על חמר פולימרי, הרכב ותכונות החמר, ממד רגשי וביטוי אישי המאפשר חומר זה, אופן השימוש, טיפים וטכניקות פיסול.

קראו עוד >>