לחיות יצירתי | פעילות תרפיה באמנות

לחיות יצירתי

חשבתם פעם מה זה אומר לחיות יצירתי? ליצור? לחשוב יצירתי? להרגיש יצירתי?

היום ב-14.9 חוגגים “יום לחיות יצירתי” (Live Creative Day). זהו יום בינלאומי מיוחד בשנה שבא לעורר אותנו להתבונן על החיים והעולם באופן יצירתי. במיתולוגיה היוונית ארוס הוא אל היצירה והאהבה. אהבה ויצירה שזורים זה בזה באופן מיוחד. זהו הכוח המניע אותנו לחיים. הכוח היוצר. אהבתנו לחיים, היחס שלנו לעולם, יוצרת את מציאות חיינו. חיינו הם יצירת אמנות שאנחנו יוצרים במעשינו, במחשבותינו, בדמיוננו, בזיכרונותינו, בתשוקותינו.. טוב, אולי אנחנו אחראים רק על 50% מחיינו, מה שבנו. 50% הנוספים הם הסביבה שלנו, העולם שגדול מאיתנו ואין לנו יכולת לשלוט עליו, אך כן יש לנו את היכולת להשפיע עליו. כמו שאומרים “כל אחד הוא עולם ומלואו וכולנו בעולם אחד”. דרך האמנות אפשר ליצור חיבור בין שני העולמות וללמוד על טיב הקשר ביניהם. להבין דרך האמנות את עצמנו ואת תפיסת מציאות החיים שלנו ומתוך כך לעצב את חיינו כרצוננו וליצור עולם יפה לחיות בו. היכרות עצמית היא הדרך לקחת את החיים שלנו בידיים, אחריות אישית היא המפתח לעיצוב ויצירת חיינו כרצוננו. תהליך היכרות שימשך כל חיינו. להתמודד עם הרגשות שלנו, להכיר אותם, לזהות דפוסי התנהגות, להתפתח ולהתעצב. לחיות יצירתי – לחיות את עצמנו, את יצירת חיינו, החיים שאנחנו יוצרים בתפיסתנו והוויתנו.
אז איך חיים יצירתי?
אהבת החיים מעצימה את הכוח היוצר שבנו. להרגיש, להקשיב, לראות, לשאול, לחפש, לחשוב, לחוש, לדמיין, ללמוד, לעשות, להכיר את עצמנו טוב יותר ואת העולם שאנחנו חיים בו. מתוך ובתוך הניסיון שלנו להתעצב, להתחבר, להתפזר, להיאסף, להבין, להרפות, להתגמש וליצור את חיינו כל יום מחדש. להתחיל מחדש עם ניסיון לטפח את הקיים וליצור חדש יצירתי מכל מה שיש. ליצור זמן לכל דבר. זמן לחשוב, לתכנן, לעבד, זמן לעשות, לנסות, להתנסות, זמן לחלום, להתחבר לעצמנו ולעוף בדמיוננו..

תרגיל באמנות להכרת תפיסת החיים

מוזמנים לבחור צבעים ולצייר באופן אינטואיטיבי את איך שאתם תופסים את החיים שלכם היום תוך שאתם קשובים לתחושות שעולות בכם. בציור נפרד את תפיסת הזיכרון שלכם ובציור נוסף את תפיסת העתיד שלכם נכון לרגע זה. תתבוננו בכל היצירות, תשאלו את עצמכם שאלות ותחפשו תשובות דרך האמנות. איך העבר משפיע על ההווה? מה הדמיון והשוני בין ההווה לעתיד? אל תנסו לענות על כל השאלות בזה הרגע, תנו לתהליך להדהד בהוויה שלכם. במידה וציור העתיד שלכם לא הולם את רצונכם לעתיד, מוזמנים ליצור ציור נוסף של העתיד שאתם מאחלים שיגיע. תתבוננו באמנות וחפשו את הדרך שלכם. תנו למחשבות לזרום, לרגשות לעלות, תכילו את ההוויה שלכם ותרפו מכל מה שמעכב אותכם ותובילו את עצמכם לחיים יצירתיים מלאי אהבה.

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

פוסטים מעניינים

האמן וינסנט ואן גוך

האמן וינסנט ואן גוך

האמן וינסנט ואן גוך היה צייר הולנדי, הנחשב לאחד מגדולי הציירים. ואן גוך משוייך לזרם הפוסט-אימפרסיוניסטי באמנות המודרנית. קראו עוד אודותיו

קראו עוד >>