שיטת פיסול בחמר קרמי

ישנן שיטות רבות ליצירת פסלים: פיסול, גילוף, ריתוך וכו’. כאן אני רוצה לומר כמה מילים על שיטת הפיסול הנפוצה ביותר – פיסול. וליתר דיוק – שיטת פיסול בחמר.

בתחילת העבודה (בשלב בניית הקומפוזיציה), מידת הלחות של החמר צריכה להיות מספקת על מנת להבטיח כי היצמדות (הדבקה) חתיכות החמר תהיה חזקה בלי צורך בלחות נוספת. אבל באותו הזמן, החומר לא צריך להיות רטוב מדי ולא צריך להדבק לידיים. תוך הוספת חתיכות חדשות של חמר יש לעקוב בקפידה על כך שבתוך מסת החמר לא נוצרים חללי אוויר, אשר יכולים לגרום נזק בהמשך ולהביא לפיצוץ הפסל במהלך השריפה.

במהלך העבודה, בהתאם לטמפרטורה ולרמת הלחות של האוויר בסביבת העבודה, יש להרטיב את הפסל על מנת שהחמר לא יאבד את הפלסטיות שלו. כלומר, שהפסל לא ייסדק בעת הפעלת הכוח לדחיסה או כיפוף.

בסוף העבודה על הקומפוזיציה ולפני המעבר לעבודת העיבוד והגימור של הפסל, יש להשאיר את הפסל לכמה ימים להתייבש, בעזרת כיסוי הדוק עם שקית ניילון.

כאשר החמר יתייבש מספיק (זה נקבע על ידי חוסר הפלסטיות שלו), אפשר לעבור לגימור הסופי, כלומר, לעבוד על הפרטים, להחליק את פני השטח, לשפשף או ליצור את המרקם הרצוי.

עם רכישת ניסיון בעבודה עם חמר, תרגישו כמה צייתני, רגיש ואסיר תודה החמר בידיים אוהבות.

שיטת פיסול

צפו בסרטון המדגים שיטת פיסול בחמר | 3:41

פוסטים קשורים בנושא עצות טכניות בפיסול

שיטת פיסול תבליט

שיטת פיסול תבליט

לפניכם שיטת פיסול תבליט בחמר, שדומה לרישום לפי כללי הפרספקטיבה. ההסבר מלווה בסרטון הדגמה וטיפים לעבודה עם חמר קרמי טבעי.

הכנת פסל לשריפה

הכנת פסל לשריפה

הדרך הכי טובה לשמר פסל עשוי מחמר טבעי היא בשריפתו בתנור קרמי מיוחד. לשם כך, יש להכין את הפסל לשריפה. לפניכם הוראות הכנת פסל לשריפה עם סרטון.

הכנת תבנית

הכנת תבנית גבס לפסל חמר קרמי

לעיתים קרובות יש צורך לשכפל את הפסל. הדרך הקלה לעשות את זה היא באמצעות חמר. לפניכם הוראות הכנת תבנית גבס ליציקת חמר עם סרטון הדרכה.

רוצה לשתף עם מישהו?

JOIN US ON

FACABOOK

JOIN US ON

INSTAGRAM

JOIN US ON

YOUTUBE

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Translate »
גלילה למעלה

כאן יוצרים ונהנים

פעילות הסטודיו מתקיימת כרגיל – מוזמנים להגיע להתרשם ולהצטרף: סדנאות אמנות במסלול אישי וסדנאות אמנות לילדים.

פעילות הבוטיק מתקיימת כרגיל – ניתן להגיע לסטודיו לרכוש במקום או לבצע הזמנה דרך האתר ולקבל במשלוח או באיסוף עצמי.

שעות פעילות הסטודיו »

לכל שאלה אנו זמינים בטלפון ובווטסאפ:
0502273577 | 0533408223