ציור עם קפה

ציור עם קפה

ציור עם קפה דומה מאוד לציור עם צבעי מים אך מלווה בארומה נהדרת! אספנו עבורכם כמה טיפים וטכניקות ציור עם קפה לכבוד יום הקפה הבינלאומי החל ב-1 לאוקטובר.

יום הקפה הבינלאומי נחגג בכל העולם ב-1 לאוקטובר מאז שנת 2015. יום זה מוקדש לקידום סחר הוגן של קפה ולהעלאת מודעות במאמצים של כל העוסקים בתעשיית הקפה. קפה הוא משקה פופולארי בכל רחבי העולם והוא גם חומר נהדר ליצירה שזמין כמעט בכל בית. ציור עם קפה הוא מונוכרומטי בגווני חום ואידיאלי לציור במראה עתיק.

טיפים והמלצות לציור עם קפה:

ציור עם קפה דומה בתכונותיו לציור עם צבעי מים, אך במקום צבעי האקוורל הקפה עצמו מספק את הפיגמנטים של הצבע. ניתן לצייר עם כל סוגי הקפה: קפה שחור, אספרסו, נס קפה וקפה מגורען. מניסיון, הכי מומלץ נס קפה שנמס בקלות עם מים בטמפרטורת החדר. ציור עם קפה שחור יוצר טקסטורה מעניינת עם הגרגירים, אך קשה להגיע לגוון כהה. אפשר ליצור טקסטורה מעניינת גם בעירבוב מלח עם הקפה.

בציור בקפה, בדומה לציור בצבעי מים, רצוי לעבוד עם נייר עבה ועמיד שלא נקרע במגע עם מים. לרוב מציירים עם קפה על נייר אקוורל, נייר כותנה או נייר מיקס-מדיה עבה. מומלץ להשתמש במכחולים מתאימים לצבעי מים, אך גם כל מכחול פשוט יעשה את העבודה. אפשר גם להיעזר בספוגים ומקלות צמר גפן שיעזרו לספוג עודפי קפה וליצור טקסטורות אווריריות ורכות. גווני הקפה השונים נוצרים מדילול עם כמות שונה של מים ביחס לקפה. ככל שהקפה מדולל עם הרבה מים הגוון שיווצר יהיה בהיר וככל שיהיה מדולל בפחות מים הגוון יהיה כהה יותר וסמיך יותר. מומלץ להכין מראש פלטה של גוונים שונים עבור הציור שלכם. כמו כן, גם צנצנת עם מים ומטלית לניגוב מכחולים.

מומלץ להתחיל בדפי בריסטול פשוטים לנסיונות והיכרות עם אפשרויות הציור עם קפה לפני שצוללים לציור שלם. אם רוצים לעשות סקיצה לציור על הנייר העבה מומלץ להשתמש בעפרון פסטל רך בגוון בז' או ספיה בהיר.

כדאי להתחיל בשכבות קפה מדולל במים ובהדרגה להוסיף שכבות צבע כהות וסמיכות יותר. על מנת ליצור פיזור מעניין של הקפה, אפשר להרטיב את מצע הציור בהתזת מים עדינה ובמגע עם המכחול הטבול בקפה – צבע הקפה מתפזר על פני החלק הרטוב במצע. ניתן למחוק את צבע הקפה בעזרת מכחול נקי ורטוב. בכדי למחוק שכבת צבע אפשר להרטיב את מצע הציור במים עד להורדת השכבה כולה. כדי להבהיר או להלבין אזורים מסויימים ניתן להיעזר בצבע מים לבן.

למתקדמים, מומלץ לצייר עם קפה בטכניקת Line & Wash המשלבת רישום קווי דק בעט או דיו עם שטיפת צבע עדינה, ובמקרה שלנו עם קפה.

וטיפ החשוב ביותר – לא לשכוח להכין לעצמכם כוס קפה בדיוק כמו שאתם אוהבים שתוכלו ללגום תוך כדי לחוויה חושית מהנה יותר 🙂

יצירה מהנה!

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

צבע סגול

צבע סגול

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע סגול; איך לערבב, לשלב ולבחור את גווני הצבעים שמתאימים לכם, לאור משמעויות והשפעות הצבעים השונים

קראו עוד >>