מרחב תלת מימדי בציור

מרחב תלת ממדי בציור

כדי ליצור אשליות של מרחב תלת מימדי בציור, יש צורך לדעת את כללי הפרספקטיבה וליצור אור וצל בצבע. לפניכם טיפים ליצירת תלת מימד ופרספקטיבה בציור בצבע.

תלת מימד בציור

מאחר ואחת המשימות של האמן לעתים קרובות היא ליצור אפקט של נפח או עומק (אשליות של מרחב תלת מימדי), בתהליך של ציור יש צורך לדעת ליצור אור וצל בצבע. כאן, יהיה שימושי הידע אודות צבעים משלימים על מנת להחשיך הדדית אחד את השני ולהקטין אחד לשני את בהירות צבע, מאחר וזה מה שקורה עם צבע כאשר התאורה פוחתת בצל.

אז בכדורים הצבעוניים בעזרת הגדלה ניתן להבחין בגוונים סגולים בצל הכדור הצהוב, גוונים אדומים בצל הכדור הירוק וגוונים של ירוק בצל הכדור האדום. ניסיונות להשיג צל עם צבע שחור אכרומטי יובילו ל”זיהום” של פלטת הצבעים ואובדן הבעה רגשית של הציור.

פרספקטיבה בציור

יש לציין כי בעת יצירת פרספקטיבה אווירית בצבע, עוצמת פוחתת באופן הפוך עם הגברת התאורה, דבר שמתרחש עם ההתרחקות בשטחים הפתוחים. ולכן, בנוסף לצבע לבן, יש להוסיף מעט צבע משלים. חוץ מזה צבע של שטחים רחוקים מושפע מצבע האוויר, אותו אנו קובעים על פי צבע השמיים, בהתאם לזמן היום, לעונת השנה, וגם לתנאי מזג האוויר. וכמובן, מצב רוח של האמן. ואולי מתוך הרצון שלו?

 

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

פוסטים מעניינים

הסבר על מצעי ציור

מצעי ציור

ציור בצבעי אמנות שונים יכול להיות על מצעים מגוונים. לפניכם הסבר על מצעי ציור השימושיים ביותר; בדי קנווס וסוגי נייר שונים לציור.

קראו עוד >>
אל גרקו

אל גרקו

“אני מאמין שחיקוי הצבע הינו קושי גדול באמנות” – אל גרקו. מתוך פרוייקט 25 היוצרים המשפיעים.

קראו עוד >>