fbpx

צבעי אקריליק

צבעי אקריליק מורכבים מפיגמנטים מעורבבים בתחליב רזין אקרילי. רזין הוא חומר סינטטי, המשמש לייצור מוצרי פרספקס ומוצרי פלסטיק שונים.

ניתן לדלל את צבעי האקריליק במים, הם מתייבשים במהירות והופכים לעמידים למים. בניגוד לצבעי מים, לא ניתן להמיסם מחדש לאחר ייבושם. בנוסף, כשצבע אקריליק מתייבש, גוונו נוטה להתכהות.

צבעי אקריליק

צבעי אקריליק באים בדרך כלל בשפורפרת או צנצנת, אותם ניתן להוציא על פלטה לשימוש בציור, ישירות מהשפורפרת ובאמצעות מכחול או סכין ציור מתוך הצנצנת. אופן השימוש הוא בהנחת צבע ומריחתו על מצע הציור, שעבור צבעי האקריליק יכול להיות כמעט כל משטח. בשימוש עם מים, ניתן ליצור שכבת צבע אקריליק שקופה עד אטומה אחידה וחלקה או בעלת נפח ותלת ממדיות. ניתן לערבב צבעים שונים באמצעות מכחול לח.

זמן ייבוש הצבע תלוי בעובי השכבה, הנע בין דקות בודדות עד לחצי שעת ייבוש. בכדי להאריך את זמן ייבוש הצבע (למשך ימים אחדים) ניתן להוסיף לצבעי אקריליק חומר מעכב-התייבשות. צבע אקריליק שהתייבש אינו נשטף ויורד ממשטחים סופגים, אך על אחרים ניתן לקלף אותו.

צבעי אקריליק מאפשרים תחושת שחרור דרך צביעה מהירה של משטחים גדולים בתנועות ארוכות. ניתן לעבד תחושות של כעס, כמו גם לשחרר אנרגיה פנימית עצורה, דרך הטחת צבע באמצעות מתווכים, התזה ישירות ממיכל הצבע, תיפוף, ומריחת צבע במשטחים גדולים.

בשל חוסר מיומנות בעבודה עם צבע אקריליק ותכונותיו, כגון נזילות הצבע על גבי הציור, ייתכנו מצבים בלתי נשלטים ומתוכננים אחרים. דבר זה יכול ליצור מגוון של רגשות אצל היוצר, בין רגשות שליליים (חרדה, חוסר שליטה ואי נעימות) לרגשות חיוביים (שמחה לגילויים חדשים, סקרנות ועוצמה). מגוון ביטויי הרגש בעבודה עם צבעי אקריליק משפר את יכולת ההגמשה.

בעבודה עם חומרים רטובים, לרבות צבעי אקריליק, יש פעולות חוזרות ונשנות, למשל טבילת המכחול במים, לקיחת צבע מפלטה וניגוב במטלית. מעין טקס זה מהווה עבור היוצר עוגן למציאת קצב פנימי, כמו גם מסגרת שמקנה ביטחון עצמי, ארגון, סדר וקביעת גבולות, ומתוך כך לעבודה רגשית עמוקה יותר.

דרך המעברים שבין העבודה על הפרטים הקטנים להתייחסות לכלל היצירה, מתרחבת תפיסת פרופורציות ההתבוננות על החיים. אופן עבודה זה מפתח את הפעילות הסינכרונית בין אונת מוח ימין לאונת מוח שמאל.

מצעי ציור – כמעט כל סוג משטח; בדי קנווס, עץ, פלסטיק, אלומיניום ועוד.
כן ציור – בהתאם לאופן העבודה המועדף עליכם; כן ציור שולחני לציור בישיבה או כן ציור עומד לציור בעמידה.
מתווכי צבעים – גודל המכחול הנבחר (או סכין ציור ואחרים) תלוי בגודל המצע והדימוי המצויר. מומלץ להשתמש במכחולים איכותיים, ששיער המכחול אינו נתלש במהלך הציור, כיוון שלא ניתן להוריד מצבע יבש.
פלטה לצבעים – ניתן להשתמש בפלטת עץ, פלסטיק, פורצלן, צלחת חד פעמית ואף בנייר פרגמנט.
ג'סו – חומר זה משמש לכיסוי מצע הציור, לרוב בד קנווס משומש, לשימוש חוזר.
עפרונות פיט – בכדי לעשות רישום לפני ציור מומלץ להשתמש בעפרון פסטל רך בגווני חום.
ספריי לכה – בסיום העבודה עם צבעי אקריליק ניתן לרסס על הציור ספריי לכה לקבלת אפקט צבע עשיר יותר.
פורינג אקריליק וסיליקון – תוספים לטכניקת ציור בצבעי אקריליק.

על מנת ליצור קווים דקים יחסית בציור, יש לבחור את גודל המכחול הרצוי (לקווים דקים במיוחד מומלץ להשתמש במכחולי פוינטר ומכחולי ליינר), למרוח מים באמצעות מכחול על ציור בצבע אקריליק יבש, כך שהמכחול מחליק בקלות.

בסיום הציור ניתן לשמור על פלטת צבעי האקריליק לשימוש חוזר דרך כיסוי הפלטה בניילון נצמד ושמירתה במקפיא. בעת חזרה לשימוש, כשפלטת הצבעים מפשירה אתם יכולים לחזור לצייר.

פוסטים קשורים בנושא ציוד וחומרים לציור

פורינג מדיום

פורינג מדיום

פורינג מדיום משמש כמדלל צבעי אקריליק. בשימוש עם סיליקון נוצר אפקט מרשים. לפניכם הסבר על פורינג מדיום והוראות יצירה בשילוב אקריליק וסיליקון.

לכה ורניש

לכה ורניש

ספריי לכה ורניש מיועד לשמירה על ציורים בצבעי אמנות שונים. לפניכם הסבר על ספריי לכה, הרכב ותכונות החומר, הסבר על שימוש בו באמנות.

צבעי גואש

צבעי גואש

צבעי הגואש ידידותיים ומעולים לילדים. לפניכם הסבר על צבעי גואש; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור בצבעי גואש.

משלוח חינם

דואר רשום חינם בקניה ב-₪250 ומעלה
שליח עד הבית חינם בקניה ב-₪450 ומעלה
איסוף עצמי מסטודיו צ'רקוב בגבעתיים

לארוז למתנה?

הקדישו ברכה אישית עבור האהובים שלכם
נשמח לכתוב או להדפיס ולארוז למתנה
לא לשכח לבחור כרטיס ברכה בעמוד החשבון

רוצה לשתף עם מישהו?

JOIN US ON

FACABOOK

JOIN US ON

INSTAGRAM

JOIN US ON

YOUTUBE

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה