פיסול ג'ירפה מחמר דריי

פיסול ג'ירפה

לפניכם הוראות פיסול ג'ירפה שלב אחר שלב בעזרת חמר דריי ושימוש בקונסטרוציה,פירוט החומרים הדרושים לפיסול, סרטון הדגמה וטיפים לעבודה.

פיסול ג'ירפה בעזרת חמר דריי ושימוש בקונסטרוציה.

לפניכם פירוט החומרים הדרושים לפיסול, הוראות שלב אחר שלב וטיפים לעבודה. היצירה מתאימה מגיל 9 באופן עצמאי, מתחת לגיל 9 בליווי מבוגר.

חמר דריי מתייבש באוויר תוך 24 שעות, תלוי בעובי השכבה. כאשר פסל החמר מתייבש הוא מתכווץ מעט ומתקשה. פסל מחמר דריי אינו מצריך שריפה בתנור בדומה לפסל מחמר קרמי.

תהנו מהיצירה! ♥

פיסול ג'ירפה

ציוד וחומרים הדרושים עבור פיסול ג'ירפה מחמר דריי

יצירת קונסטרוקציה לפסל בעל חיים שלב אחר שלב

המדריך שלפניכם הוא בדוגמא של קונסטרוקציה לג'ירפה, אך למעשה מתאים להכנת קונסטרוקציה לכל חיה שהולכת על ארבע. רק תצטרכו לעשות התאמה לאורך הצוואר והיחס בין חלקי גוף.

1. בהתאם לגודל הפסל הרצוי חתכו 3 חוטי חשמל באורך זהה ועוד חוט קצר יותר באורך של כ-8 ס"מ.

עבור כ-125 גרם חמר דריי, חתכו 3 חוטים באורך של 22 ס"מ.

2. לפפו את החוט הקצר סביב שלושת החוטים במרכז שלהן והדקו בעזרת פלייר. תקפידו ששלושת החוטים יישמרו באותו אורך.

3. כופפו 2 חוטים מנקודת החיבור לכיוון זהה. הרחיקו בין כל החוטים על מנת שהקונסטרוקציה תוכל לעמוד ישר על שולחן העבודה. ניתן לכופף את רגלי דמות החיה באופנים שונים, למשל בתנוחת הליכה. 

4. החוט השלישי ישמש עבור הצוואר והראש מצד אחד וזנב מהצד השני. בהתאם לחיה שבחרתם, משכו את החוט לפי אורך הצוואר ואורך הזנב הרצויים. בדוגמה זו, עבור יצירת קונסרוקציה לפסל של ג'ירפה, משכו את החוט לכיוון אחד מעלה בכדי ליצור צוואר ארוך וזנב קצר מהצד השני.

 

5. כופפו את קצה החוט במקום שבו יהיה הראש, בקצה החלק הארוך מנקודות החיבור של החוטים.

פיסול ג'ירפה

6. כעת הקונסטרוקציה שלכם מוכנה ואתם יכולים להתחיל לפסל עם עיסת נייר או עם חמר דריי.

בעבודה עם חמר דריי תולשים פיסות ולשים אותן עד שהן רכות כמו פלסטלינה, ואז מתחילים לעטוף את הקונסטרוקציה עם פיסות החמר. מומלץ להתחיל מאזור הגוף, מנקודת חיבור החוטים. לאחר מכן, המשיכו להדביק חמר דריי על הרגליים מכיוון הגוף כלפי כפות הרגליים. אין צורך שהפסל יעמוד בזמן העבודה, ניתן להשכיבו על השולחן. לאחר מכן, המשיכו להוסיף חימר על הזנב, הצוואר והראש. כיוון שפסל עשוי חמר דריי מתכווץ כשהוא מתייבש, יש להקפיד על מיקום הקונסטרוקציה בתוך הפסל, שלא יבלוט בתהליך הייבוש. הקפידו לכסות את הקונסטרוקציה במלואה! בסוף, מעצבים לצורה הרצויה ומוסיפים פרטים, למשל עיניים, נחיריים ועוד.

פיסול ג'ירפה, צבטו את הצוואר על מנת ליצור את הרעמה שלה. עצבו אוזניים קטנות וקרניים ותחברו לראש בעזרת מים. בעזרת שיפוד תצרו את סימוני העיניים של הג'ירפה.

פיסול ג'ירפה

הדגמה של בניית קונסטרוקציה של ג'ירפה לפיסול עם חמר דריי:​

צפו בסרטון המדגים פיסול ג'ירפה מחמר דריי | 4:30

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

פוסטים מעניינים

ציוד וכלים לפיסול

ציוד וכלים לפיסול

לפניכם הסבר על ציוד וכלים לפיסול לעבודה נוחה ולהשגת הדיוק הרצוי בפרטים והטקסטורה הרצויה במרקם פסל עשוי חמר, עם כלי עיצוב שונים.

קראו עוד >>
פיסול בפלסטלינה

פיסול בפלסטלינה

לפניכם הסבר על פלסטלינה; הרכב ותכונותיה, ממד רגשי וביטוי אישי המאפשרת הפלסטלינה, אופן השימוש, טיפים וטכניקות פיסול עם פלסטלינה.

קראו עוד >>