צבע לבן

צבע לבן

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע לבן; איך לערבב, לשלב ולבחור את גווני הצבעים שמתאימים לכם, לאור משמעויות והשפעות הצבעים השונים

צבע לבן הוא הצבע הנראה כאשר מביטים על אור המורכב מכל קשת הספקטרום הנראה באור בהיר.

צבע לבן מאד שימושי בציור, במיוחד במדיות רטובות כמו צבעי שמן, אקריליק וגואש. הוא משמש להבהרת צבעים אחרים, דירוגי צבע ויצירת גוונים חדשים. 

משמעויות של צבע לבן

הצבע הלבן  מסמל בעיניי הרוב טוהר, סטריליות, תמימות, סביבה בטוחה, התחלות חדשות.

פיגמנטים של צבע לבן

לבן טיטניום. פיגמנט PW6.
לבן טיטניום הוא הנפוץ יותר מבין הלבנים המשמשים לציור. בעל גוון לבן בוהק, מעט כחלחל, אטימות מעולה ועוצמת גוון גבוהה. הוא שימושי מאד להברהת צבע אחר.

לבן זינק. פיגמנט PW4.
לבן זינק הוא שקוף מאוד יחסית ללבן טיטניום. כשמוסיפים אותו לצבע אחר כדי להבהיר, הוא לא משנה אותו מיד לגוון פסטל ולכן קל יותר לשלוט במידת ההבהרה.

צבע לבן באמנות - עצות שימושיות לציירים

בתחום האמנות אנחנו נמצא שימושים רבים לצבע הלבן, הוא עוזר ליצור גוונים חדשים ולהבהיר קיימים על ידי ערבובו בצבע שרוצים. בנוסף הוא משמש ליצירת בוהק בציור, מכיוון שהוא הצבע הלבן הבהיר ביותר בציור המכונה בוהק. הוא מתרחש רק על משטחים מבריקים ורטובים כגון זכוכית, מתכת, עין, מראה פנים מזיעות ועוד.

בתהליך צביעה הצבע הלבן יכול להיווצר על ידי החזרה של אור מפיגמנטים לבנים.

צבע לבן מוחלט אינו קיים בעולם היחסי שלנו, אלא תמיד יהיה עם גוון מסויים: גוון חם ( לבן אדמדם או צהבהב) או קר (לבן כחלחל).

גווני לבן מעולם העיצוב והאופנה ואיך להשיג אותם באמנות – 

לבן אפרפר- לבן עם נגיעה של אפור שמעניק תחושה של אלגנטיות, ונקיון.

לבן שמנת- לבן עם נגיעות של צהוב שמעניק תחושה של זרימה, רוך, פינוק.

לבן מוקה- לבן עם נגיעות של חום שמעניק מראה חמים ונעים,מרגיע, מחבק.

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

צבע ירוק

צבע ירוק

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע ירוק; איך לערבב, לשלב ולבחור את גווני הצבעים שמתאימים לכם, לאור משמעויות והשפעות הצבעים השונים

קראו עוד >>
צבע זהב

צבע זהב

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע זהב; איך לערבב, לשלב ולבחור את גווני הצבעים שמתאימים לכם, לאור משמעויות והשפעות הצבעים השונים

קראו עוד >>