הסבר על פלטה

פלטה היא לוח צבעים, משטח קשיח שעליו הצייר מניח ומערבב את צבעיו לציורו.

סוגי פלטות

פלטת פלסטיק או פורצלן
פלטת פלסטיק לרוב בעלת גומות קטנות, המחלקות את צבעי הציור ומונעות את ערבובם זה בזה. בנוסף, במרכז הפלטה ישנו מקום לערבוב צבעים נבחרים ודילולם במים בציור בצבעי מים, בצבעי אקריליק או בצבעי גואש, כמו כן, דילול בטרפנטין ושמן פשתן בציור עם צבעי שמן. פלטת פלסטיק קלה לניקוי.

7fca34d05ef39c4db8bd66729472b8d5

צבעי מיםפלטת עץ
ניתן להשתמש בפלטה עשויה מעץ עבור צבעי ציור. יש בה חור להחזקה נוחה ונשענת על הזרוע. מומלץ לכסות את העץ בציפוי לכה לניקוי קל יותר של הצבעים. לא מתאימה לצבעי מים.

2677

פלטת נייר
בציור עם צבעי שמן וצבעי אקריליק, ניתן להשתמש בפלטות נייר, המגיעות בבלוק נייר או גיליונות, אותם אפשר להדק למשטח ישר עם קליפסים. ניירות פלטה מצופים פוליאתילן, מתכלים וחד פעמיים. בנוסף, ניתן להתשמש בנייר פרגמנט (נייר אפייה).

21141333_170920181221141_large

פלטה חד פעמית
ניתן להשתמש בצלחת חד פעמית כפלטה עבור צבעי ציור שונים.

white paper plate isolated on white background

טיפים לשימוש בפלטה:
בסיום הציור בצבעי שמן ניתן לשמור על פלטת הצבעים לשימוש חוזר דרך כיסוי הפלטה בניילון נצמד, המאריך את טריות הצבעים כשבוע ימים.

בסיום הציור בצבעי אקריליק ניתן לשמור על פלטת הצבעים לשימוש חוזר דרך כיסוי הפלטה בניילון נצמד ושמירתה במקפיא. בעת חזרה לשימוש, כשפלטת הצבעים מפשירה אתם יכולים לחזור לצייר.

ניתן להכין פלטה לחה בקלות עבור שמירה על צבעי אקריליק: מיכל עם מכסה, שבתוכו שכבה של נייר טישו, נייר ידיים או כל חומר סופג אחר שניתן להרטיב במים ומעליו נייר אפייה. הצבע מונח בתוך המיכל ונשאר לח.

ערכת ציור בצבעי שמן
כולל כל הציוד הדרוש לציור

download

מה דעתך?

גלילה למעלה