יציקת אמייל קריסטלי

אמייל קריסטלי שרף אפוקסי

אמייל קריסטלי, או בשמו השני שרף אפוקסי, הוא חומר שקוף לציפוי ויציקה. להלן הסבר על הרכב ותכונות, כולל ואפשרויות שימוש ויצירה עם אמייל קריסטלי באמנות.

יציקת אמייל קריסטלי, המכונה גם שרף אפוקסי רייזין, היא מגוונת מאד ומהווה אחד המדיומים המרתקים ביותר לעבודה. זהו חומר רב תכליתי שקוף לציפוי ויציקה, מתאים ליצירת דו-ממדית וגם תלת-ממדית. התוצאה המתקבלת דומה לזכוכית מותכת, בעלת מרקם אחיד, קשה, מבריק ועמיד לשריטות וחומרים שונים.

התנסות בעבודה עם שרף אפוקסי עשויה להיות מאיימת למתחילים, אך ברגע שמתנסים ומבינים את העניין, מגלים שזה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה ואפילו מאד מהנה ומספק.

עובדות ותכונות של אמייל קריסטלי / שרף אפוקסי

  • האפוקסי הוא פולימר אפוקסידי תרמוסטי שמתקשה כאשר הוא מעורבב עם חומר מקשה או זרז.
  • ביציקה החומר הנוזלי יהיה תערובת שרף אפוקסי יחד עם מקשיח. את התערובת מוזגים לתוך תבנית סיליקון בכל גודל או סוג – אפילו תבניות סיליקון לעוגות וממתקים עובדות היטב עם יציקת שרף.
  • למטרת ציפוי לא נדרשת תבנית. בטכניקה זו, שופכים את התערובת על משטח שטוח או תלת ממדי טמקסלים ציפוי עמיד וקשיח.

שימושים עם אמייל קריסטלי באמנות

  • אמייל קריסטלי אידיאלי ליציקה בתבניות סיליקון להכנת פסלים כמו גם אמנות שימושית כגון תכשיטים, מחזיקי מפתחות, קוביות, כלי שחמט, שעונים, יצירות לתלייה, כוסות, קערות וכלים דקורטיביים אחרים. ניתן להוסיף צבע מרוכז לתערובת האמייל. כמו כן, נצנצים, פרחים, חרוזים, צדפות וכל מיני קישוטים ועיטורים שתרצו להוסיף ליצירה שלכם.
  • אמייל קריסטלי מתאים לציפוי רהיטים וציורים בצבעי שמן ואקריליק, ציורי קיר וכלי הגשה דקורטיביים. מעניק ברק, משמר ומעשיר את הצבעים. מתאים למילוי חורים וציפוי חומרים רבים בעלי מרקם שונה, לדוגמה, בד, עץ, מתכת, זכוכית, קרמיקה, קרטון, נייר, פלסטיק ועוד.

הוראות עבודה של יציקת אמייל קריסטלי

אמייל קריסטלי הוא חומר רעיל ומחייב עבודה עם כפפות. חשוב להקפיד על ההנחיות ואמצעי הזהירות בהוראות השימוש המצורפים לאמייל קריסטלי. החומר קל ונוח להכנה: מערבבים את האמייל הקריסטלי עם חומר מקשה ביחס 1:1, ניתן להוסיף פימנגט וקישוטים כגון נצנצים. כשהתערובת מוכנה יוצקים לתוך תבנית או מצפים את האובייקט הרצוי. אחרי 45 דקות מרגע ערבוב האמייל הקריסטלי מתחיל להתקשות. מומלץ לייבש בטמפרטורה 20-35 מעלות. זמן ייבוש מלא 48 שעות.

 

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

פוסטים מעניינים

הסבר על עזרי רישום

הסבר על עזרי רישום

לפניכם הסבר על עזרי רישום; סוגי מחקים, מחדדים, מפזר פחם, פיקסטיב, מסגרת קומפוזיציה, ריבוע חלוקה, לוח רישום, וטיפים לעבודה ושמירה על הרישומים.

קראו עוד >>