רעיונות יצירה ליום העצמאות | יום הולדת 76 שמח לישראל

רעיונות יצירה ליום העצמאות

יום העצמאות של מדינת ישראל הוא חג לאומי הנחגג בתאריך ה' באייר ומציין את הכרזת העצמאות של המדינה. לפניכם רעיונות יצירה ליום העצמאות של סמלים ומסורת מדינת ישראל: זיקוקים, תעודת זהות ישראלית, מגן דוד, קקטוס צבר ודגל ישראל.

מידי שנה בכל ישראל חוגגים את יום העצמאות בהרמת זיקוקים צבעוניים לשמיים, אך לנוכח המצב הנוכחי, לא יתקיימו מופעי זיקוקים. אפשר ליצור זיקוקים מחומרי אמנות שונים:

1. ציור זיקוקים באמצעות גליל נייר טואלט. חותכים רצועות דקות ומקפלים ליצירת שבלונה בצורת זיקוק/פרח, מכסים בצבע גואש או בצבעי אקריליק ויוצרים דוגמאות על גבי בריסטול שחור. מומלץ להשתמש בצבעים זוהרים ניאון ליצירה משחקית עם תאורת אולטרה UV.

רעיונות יצירה ליום העצמאות (3)

2. גירוד זיקוקים על גבי דפי קסם לגירוד באמצעות שיפוד.

  • יצירת תעודת זהות ישראלית אישית. ניתן לשמור את התמונה, להדפיס ולמלא בשורות את הפרטים או ליצור בעצמכם תעודת זהות בעיצוב אישי. מומלץ לניילן אם יש לכם מכשיר למינציה או עם מגהץ (חום ברמה בינונית, בליווי מבוגר) בתוך שקפי למינציה. דרך נוספת, לכסות עם מסקנטייפ.

רעיונות יצירה ליום העצמאות

  • מגן דוד מופיע במרכזו של דגל מדינת ישראל. הסמל היה חרוט על מגיני לוחמיו של דוד המלך ומכאן שמו. המלצה ליצירת מגן דוד באמצעות הדבקת מקלות גרון או ארטיק וקישוט בצבעי כחול-לבן. מומלץ להכין מספר מגיני דוד וליצור מובייל לתלייה. אפשרות נוספת, לפסל מגן דוד בחמר טבעי או חמר שמתייבש באוויר. אפשר להשתמש בחותכן בצורת מגן דוד לעבודה קלה יותר.

רעיונות יצירה ליום העצמאות (3)

  • הצבר הוא פרי עסיסי ומתוק ומנגד, קוצני ומכאיב. הקוצים מהווים אמצעי הגנה של הצבר. שמו של הצבר נובע מצבירת המים שהוא יונק ומגבעוליו המכילים הרבה מים, המסוגלים לקיים אותו לתקופות ארוכות. על אף שמוצאו של הצבר מאמריקה, תכונותיו הפכו את שמו לכינוי לישראלים. בדומה לצבר, הישראלים מחוספסים וניצתים בקלות מבחוץ, אבל מלאי רגש ואחווה מבפנים. לכבוד יום העצמאות אפשר ליצור צבר מחמר פולימרי צבעוני או חמר שמתייבש באוויר. צרו גליל קטן ועצבו אותו בצורת הכד הרצוי. צרו צורות בדומה לעלה/טיפת מים והדביקו עליהן נקודות קטנות. מומלץ לחבר את החלקים בעזרת מקל קטן (מקל שיניים יעשה את העבודה). אם יצרתם בחומר בצבע אחיד, עצבו את הכד בצבעי גואש או אקריליק וצבעו את הצבר בירוק ואת הנקודות בחום. אפשר גם לא ליצור נקודות מפוסלות אלא ליצור אותם בעזרת כלי מנקד.

רעיונות יצירה ליום העצמאות

  • דגל של מדינת ישראל ניתן לצייר על דף עם טושים, צבעי פסטל שמן, הדבקה של בריסטולים בצבע כחול על גבי בריסטול לבן, ציור עם דבק ופיזור אבקת נצנצים, יצירה עם מקלות ועוד רעיונות יצירתיים. מומלץ להדביק את הדגל על מקל שיפוד. רעיון חמוד של יצירת דגלים קטנים והדבקתם על מקל שיניים לקישוט ארוחת החג.

רעיונות יצירה ליום העצמאות (3)

רעיונות יצירה נוספים לכבוד יום העצמאות של סמלי לאום מדינת ישראל: מנורה, יונת שלום לבנה, מפת ישראל, מגילת העצמאות, אוכל מקומי (פלאפל בליווי סלט ישראלי, חומוס, טחינה, צ׳יפס וירקות מוחמצים).

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

פוסטים מעניינים

מבוא לאסתטיקה

מבוא לאסתטיקה

המילה אסתטיקה מגיעה מהשפה היוונית aistasis, פירושו חישה, מה שמוחש ומובן. מבוא לאסתטיקה מציג חקירה ובחינת החוויה האסתטית מאת הוגים פילוסופים.

קראו עוד >>