תרגיל פיסול גוף של גבר

תרגיל פיסול גוף של גבר

לפניכם תרגיל פיסול גוף של גבר, מלווה בתמונות שלב אחר שלב וסרטון הדרכה. עבור התרגיל ולהבנת האנטומיה, היעזרו בתרשים פרופורציות גוף האדם.

תרגיל פיסול גוף של גבר מאת אלכסנדר צ'רקוב, מתוך ספר המבוא לעולם האמנות "פיסול, ציור, רישום ולא רק"

לפניכם תרגיל פיסול גוף של גבר עם חמר קרמי טבעי, מלווה בתמונות שלב אחר שלב וסרטון הדרכה. עבור התרגיל ולהבנת האנטומיה, היעזרו בתרשים פרופורציות גוף אדם.

לפניכם תרגיל שלב אחר שלב לפיסול גוף של גבר באמצעות חמר קרמי טבעי ושימוש בקונסטרוקציה. התרגיל כולל טיפים לעבודה וסרטון הדרכה עליו מבוסס התרגיל (עקב מגבלות צפייה ניתן לצפות דרך יוטיוב בלבד). מומלץ לצפות בסרטון כדי לקבל מושג והבנה כללית של תהליך הפיסול ושלבי העבודה ולאחר מכן לעבוד שלב אחר שלב לפי המדריך שלפניכם.

תרגיל פיסול גוף של גבר שלב אחר שלב

בחרו דמות של גבר בתנוחה כלשהי ודאגו לתמונות מכל הכיוונים. ניתן למצוא תמונות של מודלים ברשת או לצלם מישהו שאתם מכירים. לא מומלץ לבחור בגוף גבר עם בגדים מאחר והבגדים מטשטשים את המבנה האנטומי ומקשים על תהליך זיהוי הפרופורציות ומבנה גוף כמו שהוא. לא חובה עירום מלא, אפשר להסתפק בבגד גוף בצבע גוף. 

עבור התרגיל ולהבנת האנטומיה, היעזרו בתרשים פרופורציות גוף אדם.

כדי לפסל דמות עומדת, יש צורך להרכיב קונסטרוקציה לפסל – מבנה עזר תומך.

פסל שיש בו קונסטרוקציה – לא ניתן לשרוף ויש צורך בהכנת תבנית ולאחר מכן יציקה. לכן, התרגיל הזה מומלץ לפסלים שכבר מנוסים בייצור של תבניות או מוכנים לפנות לשירותיו של יוצק מקצועי.

תרגיל פיסול גוף של גבר

התחילו מכיסוי הקונסטרוקציה עם חמר ובהדרגה כסו את כולה. בלשב זה אין צורך לדייק, רק לשים חמר באופן גס לפי הנפחים של הדמות. יש לוודא שלא נשארת קונסטרוקציה חשופה ושההדבקה של פיסות החמר טובה ויציבה.

לאחר שכל הקונסטרוקציה מכוסה בחמר ויש לכם מבנה גס של גוף של גבר עברו לעיבוד הפסל ודיוק נפחים ופרטים.

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

קונסטרוקציה לפסל

לפניכם הוראות בניית קונסטרוקציה לתנוחת גוף עבור פסל חמר המיועד ליצירת תבנית ליציקה. בנוסף, קונסטרוקציה לפסל חמר דריי או עיסת נייר.

קראו עוד >>
פרדריק שופן

פרדריק שופן

"פשטות היא המטרה הסופית, ברת השגה, רק אחרי שמתגברים על כל הקשיים" – שופן. מתוך פרוייקט 25 היוצרים המשפיעים

קראו עוד >>
הסבר על צבע כתום

צבע כתום

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע כתום; איך לערבב, לשלב ולבחור את גווני הצבעים שמתאימים לכם, לאור משמעויות והשפעות הצבעים השונים

קראו עוד >>