פיסול חנוכיה מחמר דריי

פיסול חנוכיה DIY מחמר דריי

פיסול חנוכיה היא אחת היצירות החגיגיות והמהנות עבור ילדים לכבוד החג. חמר דריי המתייבש באוויר מעולה למטרה זו ופותר את הצורך בשריפה. לפניכם פירוט החומרים הדרושים עבור פיסול חנוכיות מחמר דריי, דוגמאות וטיפים לעבודה.

ניתן ליצור חנוכיות ממגוון חומרים, אך כשרוצים לפסל חנוכיה הכי מומלץ לעשות זאת מחמר. חמר קרמי טבעי יהיה מעולה למטרה זו, אך תידרש שריפה בתנור קרמי כדי שאפשר יהיה גם לשמר את החנוכיה. עבור יצירת חג לילדים מספיק להשתמש בחמר דריי המתייבש באוויר ולא דורש שריפה. לפניכם פירוט החומרים הנדרשים ליצירה ודוגמאות של חנוכיות.

היצירה מתאימה מגיל 9 באופן עצמאי, מתחת לגיל 9 בליווי מבוגר. תהנו מהיצירה! ♥

פיסול חנוכיה מחמר דריי – ציוד וחומרים הדרושים

  1. חמר דריי Do&Dry לבן 500 גרם
  2. משטח עבודה
  3. כלי פיסול שונים לעיצוב פרטים
  4. מערוך לרידוד חמר
  5. ספריי מים או מים בכוס
  6. חותכן עגול או כוס קטנה לחריצת עיגולים
  7. 9 קני מתכת לנרות
  8. דבק פלסטי חזק
  9. לצביעה: צבעי גואש / אקריליק,  מכחול, צנצנת

דוגמא 1: פיסול חנוכיה פרחים מחמר דריי

1. חתכו מחמר הדריי חתיכה עבור הבסיס של החנוכיה. אנחנו השתמשנו בערך ב-1/4 (120 גרם) מחבילת החמר. רדדו את החתיכה וצרו ממנה מלבן ארוך וצר. ניתן ליישר את המלבן בעזרת כלי פיסול על ידי חיתוך חמר מיותר.

2. רדדו חלק מהחמר הנותר לעובי של כחצי סנטימטר וקרצו 9 עיגולים שווים בעזרת חותכן, צנצנת או כל כלי עגול אחר. מן העיגולים ניצור את הפרחים.

ניתן לחרוץ עיגול/ים נוספים קטנים יותר וליצור פרחים כפולים. אנחנו יצרנו פרח כפול רק עבור השמש.

3. חתכו 5-7 חתכים באורך 1/3 מקוטר העיגול. הקפידו להשאיר באמצע העיגול מקום עליו יונח הקן. עצבו כל חלק לעלה כותרת של הפרח. עשו זאת על ידי צביטה עדינה של קצוות עלה הכותרת אחורה ומעיכה קלה של כל עלה. הוסיפו גליל קטן לבסיס החנוכיה עליו יונח פרח השמש. השאירו את הפרחים המוכנים לייבוש.

4. רדדו שוב את החמר שנותר וחתכו ממנו משולשים שווי שוקיים עבור העלים. חרטו בעדינות על כל עלה קו ישר מהקודקוד העליון לבסיס, וממנו קווים לכל צד. העמיקו את החריטה בצידי העלה באמצעות לחיצה עם כלי פיסול. ניתן למחוץ את הבסיס של העלה להדבקה קלה יותר בהמשך. השאירו את כל העלים לייבוש.

5. לאחר שכל חלקי החנוכיה התייבשו (במשך כ-24 שעות) תוכלו לעבור לצביעה. חמר דריי ניתן לצבוע בצבעי גואש, אקריליק או ספריי צבע. מומלץ לצבוע גם את קני המתכת. בסיום הצביעה הניחו לכל החלקים להתייבש.

הערה: ניתן לחבר את הפרחים והעלים לבסיס לפני הצביעה בשימוש עם מים ולהשאיר לייבוש ליום אחד ורק אחר כך לצבוע ולהדביק את הקנים. במידה ואתם משתמשים במגוון צבעים ולא צבע אחיד עבור כל החנוכיה – אנחנו ממליצים לצבוע את החלקים בנפרד ואח"כ להדביק. באופן זה, קל יותר לצבוע ומתקבלת תוצאה אסתטית יותר.

6. אחרי שהצבע מתייבש הדביקו את כל החלקים. התחילו בהדבקת העלים לבסיס ועליהם את הפרחים. בסיום הדביקו קני מתכת במרכז כל פרח.

דוגמא 2: פיסול חנוכיה ינשופים מחמר דריי שלב אחר שלב

1. חתכו מחמר הדריי חתיכה עבור הבסיס של החנוכיה. אנחנו השתמשנו בערך ב-1/4 (120 גרם) מחבילת החמר. רדדו את החתיכה וצרו ממנה מלבן ארוך וצר. ניתן ליישר את המלבן בעזרת כלי פיסול על ידי חיתוך חמר מיותר.

העניקו לבסיס מראה עץ טבעי: שרטטו בעדינות פסים על גבי הענף, פצלו את הענף בקצה לענפים קטנים יותר והוסיפו באמצע או מהצד ענף עליו יישב ינשוף שמש.

2. הכינו 8 כדורים אליפטיים עבור הינשופים וכדור אחד יותר גדול עבור ינשוף שמש. 

3. מחצו עם שתי אצבעות צורת לב על הכדור וצרו חריצים עדינים על גבי הלב למראה נוצתי.

4. הכינו 2 כדורים קטנים עבור העיניים ומשולש קטן עבור המקור. הדביקו את החלקים לגוף הינשוף בעזרת מעט מים. צרו אישונים בעזרת כלי פיסול.

5. הכינו 2 משולשים עבור האוזניים, 2 משולשים עגולים עבור הכנפיים ו-2 משולשים עגולים קטנים יותר עבור הרגליים. צרו חריצים על רגלי הינשוף והדביקו את כל החלקים לגוף בעזרת מעט מים.

כעת הינשוף הראשון מוכן, חזרו על השלבים עבור כל הינשופים. בסיום השאירו את כל החלקים לייבוש.

6. לאחר שכל חלקי החנוכיה התייבשו (במשך כ-24 שעות) תוכלו לעבור לצביעה. חמר דריי ניתן לצבוע בצבעי גואש, אקריליק או ספריי צבע. מומלץ לצבוע גם את קני המתכת. בסיום הצביעה הניחו לכל החלקים להתייבש.

הערה: ניתן לחבר את הינשופים לבסיס לפני הצביעה בשימוש עם מים ולהשאיר לייבוש ליום אחד ורק אחר כך לצבוע ולהדביק את הקנים. במידה ואתם משתמשים במגוון צבעים ולא צבע אחיד עבור כל החנוכיה – אנחנו ממליצים לצבוע את החלקים בנפרד ואח"כ להדביק. באופן זה, קל יותר לצבוע ומתקבלת תוצאה אסתטית יותר.

7. אחרי שהצבע מתייבש הדביקו את כל הינשופים לענף. בסיום הדביקו קני מתכת על ראשי הינשופים החמודים.

יצירה מהנה וחג שמח!


אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

אמייל קריסטלי שרף אפוקסי

יציקת אמייל קריסטלי

אמייל קריסטלי, או בשמו השני שרף אפוקסי, הוא חומר שקוף לציפוי ויציקה. להלן הסבר על הרכב ותכונות, כולל ואפשרויות שימוש ויצירה עם אמייל קריסטלי באמנות.

קראו עוד >>
אימפרסיוניזם

אימפרסיוניזם

אימפרסיוניזם הינו הזרם הראשון המאפיין את האמנות המודרנית, החל מאדואר מאנה. ישנו שינוי צורני ושינוי במשמעות העשייה, לאמן יש אמירה.

קראו עוד >>
וולט דיסני

וולט דיסני

"אני מעדיף לבדר אנשים ולקוות שהם למדו משהו, מאשר ללמד אנשים ולקוות שהם נהנו" – דיסני. מתוך פרוייקט 25 היוצרים המשפיעים

קראו עוד >>
צבע זהב

צבע זהב

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע זהב; איך לערבב, לשלב ולבחור את גווני הצבעים שמתאימים לכם, לאור משמעויות והשפעות הצבעים השונים

קראו עוד >>