תרגיל פיסול כף הרגל

לפניכם תרגיל פיסול כף הרגל עם סרטון הדרכה. עבור התרגיל, מומלץ לצלם את כף רגלכם תוך התבוננות ברגל עצמה להבנה עמוקה יותר של האנטומיה.

תרגיל פיסול כף הרגל מאת אלכסנדר צ'רקוב, מתוך ספר המבוא לעולם האמנות "פיסול, ציור, רישום ולא רק"

בעבודת פיסול הרגל, למעשה זה נכון לגבי פיסול כל קומפוזיציה שהיא, אל תמהרו לעבור לעיבוד וביטוי של פרטים. דיוק הצורה של חלקי הרגל חשוב פחות מאשר קומפוזיציה משכנעת, המבטאת את אופי הדימוי.

תרגיל פיסול כף הרגל שלב אחר שלב

פסלו את כף רגלכם מחמר קרמי ללא התעמקות בפרטים. עבור התרגיל, מומלץ לצלם את כף רגלכם תוך התבוננות ברגל עצמה להבנה עמוקה יותר של האנטומיה. צלמו את כף הרגל מכמה זוויות באותה התנוחה שבחרתם.

צרו גליל ותיבה מחמר וחברו אותם אחד לשני בצורת ר הפוכה.

הוסיפו נפח לכף הרגל על ידי הוספת חמר במקומות הדרושים.

סמנו את מיקומה של הבוהן ושאר האצבעות.

המשיכו לעבוד על הבוהן והאצבעות תוך חיתוך והפרדה ביניהן ועיצוב הצורה (ללא התעמקות בפרטים וציפורניים).

עצבו את הצורה ומבנה העקב, כמו כן התעגלויות של כף הרגל וחיתוך ליישור החלק העליון של הגליל.

לאחר שקיבלתם את הצורה הבסיסית של כף הרגל, כסו את הרגל בניילון והשאירו לייבוש חלקי והתייצבות.

עברו לעבוד על הפרטים, סימון ועיצוב ציפורניים ומפרקי הבהונות. הוסיפו והסירו חמר איפה שנדרש, החלקו ועצבו המראה הכללי. סובבו ועבדו על כף הרגל מכל הכיוונים עד שתגיעו לתוצאת המספקת בעינכם ומשקפת מהימנה את כף רגלכם. לאחר השלמת הפיסול של כף רגלכם חזרו על התהליך ופסלו כף רגל מהמין השני, של גבר או אישה וכף רגל של ילד.

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

הכנת פסל לשריפה

הכנת פסל לשריפה

הדרך הכי טובה לשמר פסל עשוי מחמר טבעי היא בשריפתו בתנור קרמי מיוחד. לשם כך, יש להכין את הפסל לשריפה. לפניכם הוראות הכנת פסל לשריפה עם סרטון.

קראו עוד >>
ציור בצבעי שמן

ציור בצבעי שמן

צבעי שמן מזמנים תהליך עמוק וביטוי אישי רחב. לפניכם הסבר על צבעי שמן; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור עם צבעי שמן.

קראו עוד >>
פיסול חנוכיה DIY מחמר דריי

פיסול חנוכיה מחמר דריי

פיסול חנוכיה היא אחת היצירות החגיגיות והמהנות עבור ילדים לכבוד החג. חמר דריי המתייבש באוויר מעולה למטרה זו ופותר את הצורך בשריפה. לפניכם פירוט החומרים הדרושים עבור פיסול חנוכיות מחמר דריי, דוגמאות וטיפים לעבודה.

קראו עוד >>