צביעת פסל

פסל קרמי מכוסה לעתים קרובות בגלזורות שונות, בעל מרקם מט או מבריק, בצבע אחיד או צבעוני, עם אפקטים שונים או בלעדיהם. שיטה זו מחייבת שריפה נוספת של הפסל ומאפשרת שכבה יפה ועמידה מאוד של הפסל. אבל לדעתי, גלזורה גורמת לאיבוד האופי הטבעי. תוך הוספת יופי, מקטינה את הביטוי הטבעי.

אני מציע שיטה פשוטה למדי של צביעה כדי להקנות לפסל החמר מראה של חומר אחר, אצילי יותר מחמר וגבס.

נעבור לדוגמה של צביעת הפסל באפקט המזכיר "עץ מהגוני".

שלב 1. ביחס 1:1 מערבבים צבע גואש אדום ודבק (דבק פלסטי פוליוויניל) ופשוט צבעו את הפסל באופן אחיד. ייבשו היטב (1-2 שעות). במידת הצורך, חזרו על הצביעה.

שלב 2. ערבבו כמות זהה של צבע שמן שחור, שמן פשתן לציור וטרפנטין וצבעו באופן אחיד את הפסל על גבי שכבת הצבע האדום.

מיד לאחר הצביעה, נגבו את עודפי הצבע השחור עם מטלית יבשה ומברשת ממשטחים בולטים של הפסל. השיגו מעברים מדורגים משחור במקומות עמוקים לאדום כהה על משטחים בולטים. ייבשו היטב (2-3 ימים).

שלב 3. באמצעות שיטת "מברשת יבשה" (ללא שימוש במדללים) הוסיפו צבע בהיר וחם יותר למשטחים החשופים (במקרה זה, צבע כתום כהה). אם זה יוצא בהיר מדי, הסירו את עודפי הצבע עם מטלית יבשה. ייבשו היטב (שבוע אחד).

שלב 4. לאחר ייבוש מלא, משחו שכבה אחידה של משחה המכילה פרפין. תוכלו להשתמש במשחה לרהיטים, משחת נעליים או כל משחה שקופה אחרת (בצבע טבעי). לאחר ייבוש יסודי (2-3 שעות), עליכם לשפשף את המשטחים הבולטים באמצעות מטלית רכה, רצוי מבד צמר.

דוגמאות צביעה נוספות:

צפו בסרטון המדגים צביעת פסל במראה בעל אפקט עץ מהגוני | 3:13

 • לרשותכם ערכות לצביעת פסל מחמר קרמי בגוונים שונים

2 מחשבות על “צביעת פסל”

 1. הכנתי פסל מפלסטלינה. גם הבסיס מפלסטלינה בעובי של 17 מ"מ. מידות הבסיס שעליו הפסל 47X35 ס"מ גובה הבסיס והפסל 6 ס"מ, הכנתי מסגרת עץ מסביב לפסל בגובה 8 ס"מ. ובמרווח של 1 ס"מ מסביב, יצקתי על הפסל גבס אלבסטר ליצירת תבנית. הוצאתי את הפסל מהתבנית, מרחתי סבון כלים על כל החלק הפנימי של התבנית (פעמיים בהפרש של חצי שעה). יצקתי גבס פנימה (שוב אלבסטר) ואחר כך התחלתי לאזמל את התבנית, תוך זמן קצר התברר לי, לדאבוני הרב, שלא ניתן להפריד בין התבנית לפסל. היות והליך זה עשיתי פעמיים הביא אותי לצער רב. אודה לך מאוד אם תוכל לייעץ לי איפה טעיתי ואיך פותרים את הבעיה. היות והפסל עם הבסיס היה מוצב על בסיס עץ הצלחתי לחלץ את הפסל ללא נזק רב.
  בברכה: אוריה מדר

  1. Литье "гипс в гипс" является литьем, требующим большого опыта работы с гипсом. Я не могу объяснить причину неудачи не зная всех обстоятельств вашего опыта. Для начинающих я бы посоветовал литье "бетон в гипс".
   Извините за задержку с ответом.
   А. Черков

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה