פיסול ראש אדם

בפיסול אין דבר יותר קשה, אלא גם מרתק יותר, מאשר לפסל את ראשו של אדם. הפרופורציות של הראש האנושי כבר נדונו קודם לכן. לכן, נבחן מאפיינים ייחודיים בפיסול ראשו של אדם, הבדלי גיל, כמו גם הבדלים מגדריים במהלך יישום התרגילים שלב אחר שלב המתוארים להלן.

סרטון הדרכת פיסול ראש של גבר שלב אחר שלב | 15:00

סרטון הדרכת פיסול ראש של אישה שלב אחר שלב | 5:58

סרטון הדרכת פיסול ראש של ילד :

טרנספורמציות בפיסול ראש אדם בוגר
בחלק זה, נבחנים באופן רצוף הבדלים בסיסיים במבנה פנים של אנשים מגיל ומין שונים, לרבות, הבדלים בהבעות פנים שונות. ההבדלים מוצגים דרך הדגמה של מהפך פסל ראש אדם צעיר לראש אדם מבוגר, בהמשך לראש אישה מבוגרת, ולאחר מכן לראש אישה צעירה בעלת הבעות פנים שונות (כאשר מבנה החיוך נבחן בהרחבה). לסיום, מוצג בתור דוגמא, שינוי השתייכות לגזע.

כמסקנה, נראה שמבנה בסיסי של ראש אדם מבוגר, מתאים למעשה לשמש כבסיס ליצירת כל דמות שהיא, למעט של ילד.

לעתים קרובות מאוד, במהלך השיעור על הטרנספורמציה הפיסולית של ראשו של אדם, שמעתי שאלה: העם לא חבל להרוס את הפסל הקודם? האם לא כדאי לפסל עוד ראש, מבוגר יותר, על מנת שהראשון יישאר לנו?

העניין הוא, שבמהלך הניסיון המתמשך, הגעתי להבנה שתהליך הפיסול חשוב לי יותר מהתוצאה הסופית. אם לדבר באופן כללי, גורלו של האמן וגורלן של יצירותיו אינם זהים ולעתים משתנים עם הזמן. לכך אנו מוצאים דוגמאות רבות בתולדות האמנות.

ה"ערך המוסף", אשר מספק העיסוק באמנות, הוא יקר ערך יותר מהכל. יותר מאשר היצירה בעלת הערך הגבוה ביותר שיצר. אולי זה נשמע קצת אידיאליסטי, ואפילו נאיבי, אבל אני מרגיש חשיבות לחלוק זאת, לפחות עם מי שמוצא את זה נכון עבורו.

סרטון הממחיש הפיכת פסל ראש גבר צעיר לראש מבוגר  | 5:16

סרטון הממחיש הפיכת פסל ראש גבר לראש אישה | 3:20

סרטון הממחיש הפיכת פסל ראש אישה מבוגרת לראש אישה צעירה | 2:24

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה