מצעי ציור

בדי קנבס

בד קנבס עשוי מכותנה או פשתן וארוג בצורה פשוטה של שתי וערב. טרם הציור בצבעי שמן על בד קנבס, נהוג לכסות את הבד בג'סו, המונע מהצבע לחלחל לסיבי הבד. בד קנבס לציור מגיע באופנים שונים; מגולגל לשימוש חופשי, מתוח על מסגרת עץ, וכניירות בבלוק ציור. ככל שמשקל בד הקנבס נמוך יותר הוא איכותי יותר לציור.

נייר לציור

נייר פשוט מורכב משבבי עץ, מים, עמילן/שרף (שנדבקים לסיבי העץ ומקשרים ביניהם), עם תוספי בהירות אופטיים לנייר לבן, או עם תוספת חומרי צבע לנייר צבעוני. נייר פשוט מתאים לסקיצות ורישומים מהירים בעפרונות, עטים, טושים, צבעי פסטל שמן ועוד.

הנייר יכול לעבור עיבוד נוסף כמו ציפוי בקאולין וליטוש, כך שמתקבל נייר מבריק וחלק הנקרא נייר כרומו. נייר זה משמש עבור הדפסת תמונות צבעוניות.

נייר בריסטול הוא נייר ללא ציפוי עם גימור מכונה. נייר בריסטול הוא חלק ומתאים לרישום עם עפרונות, עטים וציור עם טושים.

נייר נטול עץ הוא נייר שבו הליגנין שבעיסת העץ פורק באמצעות ריאקציה עם כלור דו-חמצני, כך שנותרים רק סיבי תאית. ישנם גם ניירות שמיוצרים מסיבי כותנה, סיבי פשתן, או מצמח אספרטו.

נייר משובח מורכב בשבבי עץ מורתחים בתערובת חומרים כימיים, שמפרקים את מרכיבי העץ השונים ומשאירים רק את התאית.

נייר בגימור מגורען עדין, ללא סיבי עץ, ללא חומצה, מתאים לשימוש עם עפרון, דיו, פחם ופסטל רך.

נייר בכבישה קרה, ללא חומצה, ללא תוספי בהירות אופטיים, נגד עובש וכתמים, הניתן לשטיפה עם מברשת, מתאים לשימוש עם צבעי אקוורל וצבעי גואש.

נייר בגרעון קנווס, ללא חומצה, ללא תוספי בהירות אופטיים, עם יכולת ספיגה של מים, מליטה ושמן באופן שווה, במשקל של כ-300 גרם, מתאים לשימוש עם צבעי שמן ופסטל שמן.

נייר בכבישה קרה, ללא חומצה, ללא תוספי בהירות אופטיים, בעל יכולת ספיגה וגמיש, במשקל של כ-400 גרם, מתאים לשימוש עם צבעי אקריליק.

  • לרשותכם בדי קנווס, בלוקים לציור וערכות ציור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה