תרגילים בתורת הצבע

תרגילים בתורת הצבע

לפניכם תרגילים בתורת הצבע כולל סרטון המחשה. יצירת גלגל הצבעים, ערבוב גוונים משלימים ליצירת צבע שחור ותרגיל ציור תלת ממדי בצבע.

תרגילים בתורת הצבע מאת אלכסנדר צ'רקוב, מתוך ספר המבוא לעולם האמנות "פיסול, ציור, רישום ולא רק"

תרגילים בתורת הצבע

לביצוע התרגילים הצטיידו בצבעים רטובים – אקריליק, שמן או גואש בשלושת גווני יסוד (צהוב, אדום וכחול) ולבן. אפשר לבצע את התרגילים על קנווס דק, בלוק ציור דפי קנווס או קרטון ביצוע מכוסה במשחת ג'סו.

תרגיל 1 – גלגל הצבעים

צרו תרשים של הצבעים המשלימים מתוך שלושת צבעי היסוד.

תרגילים בתורת הצבע

תרגיל 2 – צבע שחור

ערבבו שלושת צבעי יסוד על מנת לקבל צבע שחור.
שימו לב – במהלך הציור כמעט ואין צורך להשתמש בצבע שחור מתוך שפורפורת צבע. הרגילו את עצמכם ליצור צבע שחור בעצמכם מתוך צבעי היסוד. הציור שלכם יהיה חי יותר והרבה פחות מלוכלך.

תרגילים בתורת הצבע

תרגיל 3 – ציור טבע דומם

ציירו טבע דומם של פירות או ירקות על ידי שימוש בשלושת צבעי היסוד וצבע לבן. זכרו את ההערה לגבי אור וצל בצבע ושימוש בצבעים משלימים במקום צבע שחור. לדוגמא:

תרגילים בתורת הצבעתרגילים בתורת הצבעתרגילים בתורת הצבע

סרטון הדרכת ציור בצבע | 3:58

 

 

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

פוסטים מעניינים

צבע ירוק

צבע ירוק

כל מה שאתם צריכים לדעת על צבע ירוק; איך לערבב, לשלב ולבחור את גווני הצבעים שמתאימים לכם, לאור משמעויות והשפעות הצבעים השונים

קראו עוד >>
ציור בצבעי שמן

ציור בצבעי שמן

צבעי שמן מזמנים תהליך עמוק וביטוי אישי רחב. לפניכם הסבר על צבעי שמן; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור עם צבעי שמן.

קראו עוד >>
אוגוסט רודן

אוגוסט רודן

"זכרו דבר אחד: אין קווים, יש רק נפחים. וכשאתם מציירים, לעולם אל תחשבו על הקווים, ותתמקדו רק בשטח. אחרי הכל, השטח הוא זה ששולט בקו המתאר" – רודן. מתוך פרוייקט 25 היוצרים המשפיעים

קראו עוד >>