עליזה קרנץ

"במקצועי אני מטפלת במוסיקה ותנועה. מאז שאני זוכרת את עצמי ליצור היה עבורי חלק בלתי נפרד מההוויה שלי. בזמנו אהבתי וחלמתי ליצור מוסיקה. וכשהטיפול במוסיקה הפך להיות המקצוע בו אני עוסקת, עברתי לאמנות פלסטית, תחילה ציור ובשנים האחרונות אני מפסלת. תמיד היה ברור לי שאני עוסקת במוסיקה, ורק בגיל 40 נקלעתי במקרה למועדון הים התיכון באכזיב, וכשנכנסתי לחדר בו למדו לצייר על משי התברר לי שאני מאד נהנית לצייר (מה שלא עשיתי מעולם קודם). עבורי זה היה גלוי מפתיע, וזו היתה תחילת היצירה שלי בתחום האמנות הפלסטית.
אין לי רקע כלל בתחום האמנות הפלסטית, אבל נראה לי שהצורך ליצור לא בהכרח קשור למדיה בה את משתמשת, צורך זה עומד בפני עצמו ומופנה כל פעם לכיוון אחר. כרגע אני מאד נהנית לפסל בסטודיו של אלכס צ'רקוב , אני זוכה להדרכה מעולה, תוך כדי הקשבה מירבית למה שאני רוצה ליצור ועזרה בביצוע הרעיון אותו אני מביאה. כמובן שהעבודה במסגרת קבוצה גם היא מוסיפה משמעות לתהליך. תהליך היצירה נותן לי מרחב לבטא את המקום הפנימי והאינטימי שלי בצורה מוגנת ובטוחה. מאחר שאני באה מתחום הטיפול בתנועה, שפת הגוף האנושי היא עבורי ראי לנפש. כשאני מפסלת אני בהחלט משתדלת לבטא באמצעות הפסל את מה שאני חווה ומרגישה.
מקורות ההשראה לי הם החיים עצמם. גם בזמנו כשיצרתי מוסיקה, גם כשציירתי וגם היום כשאני מפסלת אני תמיד מספרת את סיפור חיי. תהליך היצירה מאפשר לי לבטא דברים אותם קשה לעיתים לבטא במילים. הייתי רוצה יום אחד ליצור יצירה שמשלבת את כל התחומים בהם נגעתי- התחום הטיפולי, מוסיקה, ציור ופיסול."

רוצה לשתף עם מישהו?

JOIN US ON

FACABOOK

JOIN US ON

INSTAGRAM

JOIN US ON

YOUTUBE

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה

כאן יוצרים ונהנים

סדנאות אמנות 2021/22 – התחלנו!

סדנאות פיסול, ציור ורישום לילדים ומבוגרים בסטודיו צ'רקוב בגבעתיים – ההרשמה פתוחה »

בוטיק אמנות ויצירה אונליין – הזמינו ציוד וחומרים לאמנות וקבלו במשלוח עד הבית »