תרגיל קומפוזיציה בבית

תרגיל קומפוזיציה בבית

לפניכם תרגיל קומפוזיציה בבית, פעילות בתוך חיי המשפחה, הבא לבחון את השפעת היחסים בין הפורמט, האובייקט והרקע על אקספרסיביות הקומפוזיציה.

תרגיל קומפוזיציה בבית מאת אלכסנדר צ'רקוב, מתוך ספר המבוא לעולם האמנות "פיסול, ציור, רישום ולא רק"

תרגיל קומפוזיציה בבית

לפניכם תרגיל קומפוזיציה הכולל רישום פעילות בתוך חיי המשפחה, הבא לבחון את השפעת היחסים בין הפורמט, האובייקט והרקע על אקספרסיביות הקומפוזיציה.

בחרו פעילות מתוך חיי המשפחה שלכם, למשל, "הכנת ארוחה", "קריאת עיתון" או "משחק בקוביות". בניהול האונה הימנית הכינו רישום של האובייקט וברקע הסביבה הטבעית. אין צורך להכנס לפרטים ודקויות, מה שחשוב זה לתפוס את התמונה המלאה שתשקף את מה שאתם רואים ומושך את תשומת ליבכם. מוטב לעשות 5 רישומים כאלה שאינם מדויקים מאשר רישום אחד ויחיד עם התעמקות בפרטים וניסיון לדייק את הרישום.

תרגיל קומפוזיציה בבית

בהמשך תרגיל קומפוזיציה בבית, שחקו עם פורמטים שונים עבור הרישום בעזרת מסגרת קומפוזיציה. בכל פעם בחרו את האובייקט – נושא הקומפוזיציה, תחמו לו רקע ונסו פורמטים שונים. העניקו שמות לקומפוזיציות השונות שיצרתם. 

תרגיל קומפוזיציה בבית

תרגול כדוגמת זה לביצוע בבית זמין, נגיש וניתן לביצוע בכל הזדמנות שיש לכם רגע פנאי. הזדמנות להתבונן על מה שנמצא מול העיניים שלנו יומיום ולשחק עם הסידור של הדברים במרחב, לבחור כל פעם אובייקט אחר ולהתאים לו רקע ופורמט. ככל שתתרגלו יותר כך תטמיעו את נושא הקומפוזיציה ויהיה לכם קל יותר כשתעברו מתרגילים ליצירת אמנות. באופן כללי, רישום מהתבוננות בסביבה שלנו משפר את ההבנה וההערכה של מידות שונות, כגון גודל, מרחק ויחסים בין האובייקטים השונים בחלל, כמו גם התחשבות בסביבת הרקע שלהם.

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

תרגיל פיסול ראש

תרגיל פיסול ראש

לפניכם תרגיל פיסול ראש האדם שלב אחר שלב לפי סרטוני הדרכה לפיסול ראש של גבר, ראש של אישה וראש של ילד לפי שיטה מקורית של אלכסנדר צ'רקוב

קראו עוד >>
פיסול ראש האדם

פיסול ראש האדם

בפיסול אין דבר יותר קשה, אך גם מרתק יותר, מאשר פיסול ראש האדם. קיימים מגוון סגנונות ושיטות לפיסול ראש, כאן נציג שיטה מקורית ופשוטה שמביאה לתוצאות מרשימות.

קראו עוד >>