תרגול בפרופורציות ראש האדם

תרגול בפרופורציות ראש האדם

לפניכם תרגול בפרופורציות ראש האדם, מלווה בסרטון הדרכה, סרטון המדגים התאמת סכימת פרופורציות פנים אוניברסלית לאנשים שונים וסכמת ראש להורדה.

תרגול בפרופורציות ראש מאת אלכסנדר צ'רקוב, מתוך ספר המבוא לעולם האמנות "פיסול, ציור, רישום ולא רק"

הדפיסו או שרטטו על גיליון נייר בפורמט A4 את תרשים ראש האדם באמצעות פחם לרישום או עיפרון רישום ומחק פחם ורשמו את הפנים של הדמות שתבחרו. עבור תרגול רישום פנים עם שימוש בסכימת פרופורציות ראש האדם, עליך לבחור דמות עם זווית חזיתית ישרה.

תרגול בפרופורציות ראש

דוגמאות רישום פנים בעזרת תרשים מבנה ראש האדם​

זה נחמד לבחור בפנים פופולריות, שאפשר בקלות לזהות אותן. במקרה זה, טעויות קטנות הנגרמות מהעובדה כי כללי הפרופורציה לעולם לא עולים בקנה אחד ב-100% אצל אדם מסוים, לא מפריעות לקבל דמיון מספיק מקורב. אם תרצו לצייר דיוקן, יהיה עליכם להתאים את תרשים הפרופורציות לדמות המסוימת.

תרגול בפרופורציות ראש האדם
תרגול בפרופורציות ראש האדם
תרגול בפרופורציות ראש האדם

סרטון המדגים התאמת סכימת פרופורציות פנים אוניברסלית לאנשים שונים | 0:47

צפו בסרטון הממחיש רישום פנים תוך שימוש בסכימת פרופורציות הראש | 5:15

מומלץ לחזור על התרגיל מספר פעמים כדי להכיר את פרופורציות ראש האדם וליישמן ברישום באופן אוטומטי. ברישומים הראשוניים שרטטו את הסכימה כל פעם מחדש, כבסיס לרישום פנים. בהמשך לא תצטרכו לעשות זאת. כמו שילד שלומד לכתוב נעזר בקיווקווים וחוזר על אותה אות כמה וכמה פעמים, ובהמשך כותב אותה באופן אוטומטי בלי לחשוב על זה.

לתרגול נוסף בנושא, בצעו רישומים של פנים כאשר הראש מוטה בזווית מסויימת. לשם כך היעזרו בהסבר על פרופורציות הראש בהטייה. אם אתם מעוניינים לעבוד על רישום פנים של ילדים בגילאים שונים, שימו לב להבדלים בפרופורציות הראש בין ראש של ילד וראש מבוגר.

תרגול בפרופורציות ראש

אהבת את המאמר? רוצה לשתף עם מישהו?

קצת עלינו

הסטודיו שלנו מתמחה בתחומי האמנות פיסול, ציור ורישום למטרות לימודיות, פנאי, פיתוח תפיסה וטיפול באמנות. אנו מציעים סדנאות, שירותי אמנות מגוונים ובנוסף מספקים ציוד וחומרים לאמנות ויצירה.

עקבו אחרינו

רכישת מוצרי
אמנות ויצירה

ההרשמה לסדנאות 23/24 פתוחה!

פוסטים מעניינים

פרופורציות ראש בהטייה

פרופורציות ראש בהטייה

הסבר על השפעת זווית הראיה שלנו על השינויים בפרופורציות ראש האדם, התורם לרישום וציור מדויק יותר של פרופורציות ראש בהטייה, יחד עם תרגול בנושא.

קראו עוד >>
וולט דיסני

וולט דיסני

"אני מעדיף לבדר אנשים ולקוות שהם למדו משהו, מאשר ללמד אנשים ולקוות שהם נהנו" – דיסני. מתוך פרוייקט 25 היוצרים המשפיעים

קראו עוד >>
אדגר דגה

אדגר דגה

"ציור דורש קצת מסתורין, קצת אי וודאות, קצת פנטזיה. כאשר יוצרים משמעות מאוד ברורה אנשים משתעממים" – דגה. מתוך פרוייקט 25 היוצרים המשפיעים

קראו עוד >>