תרגול בפרופורציות ראש האדם

תרגול בפרופורציות ראש מאת אלכסנדר צ'רקוב, מתוך ספר המבוא לעולם האמנות "פיסול, ציור, רישום ולא רק"

הדפיסו או שרטטו על גיליון נייר בפורמט A4 את תרשים ראש האדם באמצעות פחם לרישום או עיפרון רישום ומחק פחם ורשמו את הפנים של הדמות שתבחרו. עבור תרגול רישום פנים עם שימוש בסכימת פרופורציות ראש האדם, עליך לבחור דמות עם זווית חזיתית ישרה.

תרגול בפרופורציות ראש

דוגמאות רישום פנים בעזרת תרשים מבנה ראש האדם​

זה נחמד לבחור בפנים פופולריות, שאפשר בקלות לזהות אותן. במקרה זה, טעויות קטנות הנגרמות מהעובדה כי כללי הפרופורציה לעולם לא עולים בקנה אחד ב-100% אצל אדם מסוים, לא מפריעות לקבל דמיון מספיק מקורב. אם תרצו לצייר דיוקן, יהיה עליכם להתאים את תרשים הפרופורציות לדמות המסוימת.

תרגול בפרופורציות ראש האדם
תרגול בפרופורציות ראש האדם
תרגול בפרופורציות ראש האדם

סרטון המדגים התאמת סכימת פרופורציות פנים אוניברסלית לאנשים שונים | 0:47

צפו בסרטון הממחיש רישום פנים תוך שימוש בסכימת פרופורציות הראש | 5:15

מומלץ לחזור על התרגיל מספר פעמים כדי להכיר את פרופורציות ראש האדם וליישמן ברישום באופן אוטומטי. ברישומים הראשוניים שרטטו את הסכימה כל פעם מחדש, כבסיס לרישום פנים. בהמשך לא תצטרכו לעשות זאת. כמו שילד שלומד לכתוב נעזר בקיווקווים וחוזר על אותה אות כמה וכמה פעמים, ובהמשך כותב אותה באופן אוטומטי בלי לחשוב על זה.

לתרגול נוסף בנושא, בצעו רישומים של פנים כאשר הראש מוטה בזווית מסויימת. לשם כך היעזרו בהסבר על פרופורציות הראש בהטייה. אם אתם מעוניינים לעבוד על רישום פנים של ילדים בגילאים שונים, שימו לב להבדלים בפרופורציות הראש בין ראש של ילד וראש מבוגר.

תרגול בפרופורציות ראש

פוסטים קשורים בנושא פרופורציות ראש האדם:

פרופורציות ראש האדם

פרופורציות ראש האדם

לפניכם הסבר על פרופורציות ראש האדם, סכמת ראש המתאימה ל95% מהאוכלוסיה. ידע על אנטומיה ופרופורציות הוא בסיס לרישום, ציור ופיסול ראש האדם.

פרופורציות ראש אצל ילדים

פרופורציות ראש אצל ילדים

לפניכם הסבר על פרופורציות ראש אצל ילדים, המבוסס על ההבדלים במבנה הראש אצל הילדים לעומת המבוגרים. בנוסף, תרגול ברישום פרופורציות ראש של ילד.

פרופורציות ראש בהטייה

פרופורציות ראש בהטייה

הסבר על השפעת זווית הראיה שלנו על השינויים בפרופורציות ראש האדם, התורם לרישום וציור מדויק יותר של פרופורציות ראש בהטייה, יחד עם תרגול בנושא.

לימודי רישום בסטודיו צ'רקוב בגבעתיים - מוזמנים להצטרף:

סדנאות אמנות במסלול אישי – לימודי ציור, פיסול ורישום בהדרכת אלכסנדר צ'רקוב למבוגרים ולצעירים, למתחילים ולמתקדמים. הלימודים במסגרת קבוצתית עם הדרכה ויחס אישי לכל משתתף.

סדנאות אמנות לילדים – לימודי ציור, פיסול ורישום בהדרכת סופי צ'רקוב לילדים בגילאי היסודי, מתחילים ומתקדמים. הלימודים בקבוצות קטנות עם הדרכה ויחס אישי לכל משתתף.

רוצה לשתף עם מישהו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה

כאן יוצרים ונהנים

פעילות הסטודיו מתקיימת כרגיל – מוזמנים להגיע להתרשם ולהצטרף: סדנאות אמנות במסלול אישי וסדנאות אמנות לילדים.

פעילות הבוטיק מתקיימת כרגיל – הזמינו דרך האתר וקבלו במשלוח או באיסוף עצמי.
חדש! נפתחה האפשרות למשלוח לחו"ל

שעות פעילות הסטודיו »

לכל שאלה אנו זמינים בטלפון ובווטסאפ:
0502273577 | 0533408223