fbpx

צבעי מים

צבעי מים, הקרויים גם אקוורל, מורכבים מפיגמנטים, מים וגומי ערבי לעיבוי וייבוש.

ניתן לדלל צבעי אקוורל במים, הם מתייבשים במהירות ומתפשטים בקלות. בנוסף גם ניתן להמיס אותם מחדש לאחר ייבושם.

צבעי מים

צבעי אקוורל מגיעים בקוביות צבע יבש בתוך צלוחיות, המומסות במגע עם מים, או בשפורפרות צבע לח, אותם ניתן לדלל במים או למרוח ישירות על גבי מצע הציור. בנוסף, צבעי אקוורל יכולים לבוא בעפרונות מסיסים במים, המכילים פיגמנט או גרפיט שמגיבים ללחות ורטיבות.

על גבי מצע ציור רטוב, השימוש בעפרונות אקוורל דומה לאפקט הנוצר באמצעות מכחול. דרך שימוש במכחול לח על רישום בעפרונות אקוורל, ניתן להגיע לאפקט של צבעי מים. ניתן גם לרסס עם תרסיס מים ציור שצויר עם עפרונות מים לקבלת אפקט ציור באקוורל. בנוסף, דרך הרטבת חוד העפרון, ניתן להשיג אפקט של קו רך ובעל גוון אחיד וחזק. בשימוש בעיפרון אקוורל בעודו יבש על מצע עבודה יבש, יתקבל תוצר הדומה לציור בעפרונות צבעוניים. 

בשימוש עם מים, ניתן ליצור רמות שקיפות שונות ועד שכבה אטומה בצבעי אקוורל. ניתן לעבוד במספר שכבות בכדי להגיע למורכבות של צבע וטקסטורה. עם סיום הציור בצבעי אקוורל וייבושו, בכדי לשמור על הציור מפני לחות ופגעי מזג אויר מומלץ למסגר תחת זכוכית אטומה.

עבודה עם צבעי אקוורל דורשת מיומנות, מיקוד ומשמעת פנימית, לצד ספונטניות בתנועות הנובעות מרגש, שחרור ונשימה. צבעי אקוורל מבטאים אווריריות, קלות, תנועה, זרימה, אור ושקיפות. הם מזמנים חוויה רוחנית אסתטית, דרך הקשר הנוצר בין גוף, רגש ומחשבה.

מצעי ציור – כמעט כל סוג משטח (למעט חומרים דוחי-מים); קיר, קרטון, בדי קנווס, נייר אקוורל ועוד.
כני ציור – בהתאם לאופן העבודה המועדף עליכם; כן ציור שולחני לציור בישיבה או כן ציור עומד לציור בעמידה. ציור בחוץ, בטבע או עירוני; לוח ציור הנשען על הזרוע.
מתווכי צבעים – מכחולים בעלי סיבים רכים. גודל המכחול הנבחר תלוי בגודל המצע והדימוי המצויר. איכות המכחולים לא משמעותית כיוון שניתן להוריד בקלות מציור יבש את שיער המכחול שנתלש במהלך הציור.
פלטה לצבעים – מומלץ לדלל ולערבב צבעי מים בפלטה עם גומות קטנות.

כדאי להתחיל בשכבות צבעי אקוורל בהירים ומדוללים במים. בהדרגה להוסיף שכבות צבע כהות וסמיכות יותר.

עבודה עם צבעי אקוורל דורשת מיומנות בהנחת המכחול ובכמויות הצבע, הנרכשת עם הניסיון, שכן תנועות מכניות יעשו את הנייר עכור וכתמי הצבע יאבדו מזוהרם. 

את הצבעים מומלץ לערבב לגוון הרצוי על פלטה נפרדת ורק אז ליישם בציור. בשימוש עם עפרונות מים צבעוניים ניתן להכין את הצבע על פיסת נייר נפרדת ולהרטיב. מומלץ להשתמש בסכין על מנת לחתוך ולגרד את הצבע מהעיפרון לאבקה ואז לערבב עם מים.

על מנת ליצור פיזור שונה של שכבת הצבע, אפשר להרטיב את המצע ולמרוח את הצבע. בכדי למחוק שכבת צבע אפשר להרטיב את מצע הציור במים עד להורדת השכבה כולה.

בכדי ליצור עיגול מושלם בעל נפח (המואר חזיתית), ניתן לצבוע שולי כלי עגול (כוס שתיה, פקק בקבוק ועוד) בצבע אקוורל סמיך, להחתים על גבי מצע ציור, ובעזרת מכחול נקי ורטוב למשוח את הצבע לפנים העיגול.

בשימוש עם צבעי פסטל שמן, ניתן ליצור אפקט משולב, לאור העובדה כי שמן ומים אינם מתמזגים. לדוגמה, ברק אור בצבע פסטל שמן לבן, על בלון או כדור בצבעי אקוורל בצבעים שונים.

בסיום הציור עם צבעי מים ניתן להוסיף ולצייר עם טוש שחור או צבעי פסטל רך. אידאלי לציור רקע עם צבעי מים ותוספת של אובייקטים וקווי מתאר בשימוש בצבעים אחרים.

ציור בצבעי מים מתאים לציור בחיק הטבע, בדרכים ובטיולים. צבעי מים באים באריזה קומפקטית, אינם מלכלכים ומתייבשים מהר. כשאתם יוצאים לצייר בחוץ מומלץ להשתמש בעט מכחול. זהו מכחול מיוחד שיש לו מיכל מובנה למילוי מים וכך נוח לצייר בכל מקום.

פוסטים קשורים בנושא ציוד וחומרים לציור

מתווכי צבעים

מתווכי צבעים

לפניכם הסבר על מתווכי צבעים שונים, המאפיינים והשימוש שלהם באמנות; סוגי מכחולים שונים, שהם הנפוצים ביותר בתחום הציור, סכיני ציור, ספוג ועוד.

צבעי אקריליק

צבעי אקריליק

צבעי אקריליק מתאימים כמעט לכל משטח. לפניכם הסבר על צבעי אקריליק; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור בצבעי אקריליק.

צבעי גואש

צבעי גואש

צבעי הגואש ידידותיים ומעולים לילדים. לפניכם הסבר על צבעי גואש; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור בצבעי גואש.

משלוח חינם

דואר רשום חינם בקניה ב-₪250 ומעלה
שליח עד הבית חינם בקניה ב-₪450 ומעלה
איסוף עצמי מסטודיו צ'רקוב בגבעתיים

לארוז למתנה?

הקדישו ברכה אישית עבור האהובים שלכם
נשמח לכתוב או להדפיס ולארוז למתנה
לא לשכח לבחור כרטיס ברכה בעמוד החשבון

רוצה לשתף עם מישהו?

JOIN US ON

FACABOOK

JOIN US ON

INSTAGRAM

JOIN US ON

YOUTUBE

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה