רישום בפסטל שמן

צבעי פסטל השמן, נקראים גם צבעי פנדה, מורכבים מפיגמנט, שמן ושעווה.

פסטל השמן קלים לאחיזה, שמנוניים במגע, משחתיים, רכים, נמרחים בקלות וממיסים בחומרים שונים, למשל טרפנטין וספירט.

צבעי פסטל שמן

פסטל השמן מגיעים בצורת גליל מוצק למחצה. ניתן להשתמש בצבעי פסטל שמן באופנים שונים; מריחה ישירה בקו וכתם, יצירת שכבות רבות בהפעלת לחץ פיזי על דף, ועד המסתם בטרפנטין או שמן פשתן לאפקטים נוזליים, בשימוש במכחול למשיחה, בספוג למריחה וערבוב גוונים על מצע הציור, וכן שימוש באצבעות הידיים בשביל למזג את שכבות הצבע זו בזו.

מרבית פסטל השמן אינם מתייבשים לחלוטין. עם סיום הציור בצבעי פסטל שמן, בכדי לשמור על הציור ולמנוע מריחה בו, מומלץ לרסס את הציור המוגמר בפיקסטיב ולמסגר תחת זכוכית אטומה, בדומה לשמירה על ציורי מים.

פסטל השמן מזמינים מעורבות רגשית. הם נמסים ומשאירים סימן ביד, ומתחברים לחושיות וחושניות משום שמנוניותם ורכותם. צבעי פסטל השמן מאפשרים צבעוניות רבה שמתערבבת בקלות ועבודה רוחבית ובשכבות צבע המפעילה את כל הגוף. באופן זו צבעי פסטל השמן יכולים לבטא כעס ורגשות עזים.

צבעי פסטל השמן מזמנים תהליך בעבודה. ניתן לגרד באמצעות שפכטל או קיסמים חלקים משכבות פסטל השמן ובכך להוות תהליך מטאפורי ש"הכל ניתן לשנות", לפתוח חסמים ולחשוף שכבות פנימיות יותר.

מצעי ציור – סוגי נייר שונים; החל מנייר A4 סטנדרטי ועד נייר באיכות גבוהה.
כן ציור – בהתאם לאופן העבודה המועדף עליכם; כן ציור שולחני לציור בישיבה או כן ציור עומד לציור בעמידה. לרוב אופן העבודה הוא על גבי שולחן.
מתווכי צבעים – מכחול או ספוג למשיחה וערבוב גוונים בשימוש עם מסיסים שונים. גודל המכחול הנבחר תלוי בגודל המצע והדימוי המצויר.
טרפנטין ושמן פשתן – שימוש בממיסים ליצירת אפקטים נוזליים.
פיקסטיב – בסיום העבודה עם פסטל שמן ניתן לרסס על הציור פיקסטיב לקיבוע הצבע השמנוני.

ניתן לעבוד עם פסטל שמן בצורה רוחבית ולמלא משטחים גדולים על מצע הציור; למשל שמיים ואדמה. כדאי להתחיל בגוונים בהירים ולהמשיך בגוונים כהים בשכבות האחרונות.

צביעת כל מצע הציור בצבעי פסטל שמן צבעוניים, כיסוי השכבה הצבעונית בפסטל שמן בצבע שחור, ובשימוש בקיסם או סכין ציור לחשוף את השכבה הצבעונית מבעד לצבע השחור בכדי ליצור את הדימוי שרוצים.

בשילוב עם צבעי אקוורל, ניתן ליצור אפקט משולב, לאור העובדה כי שמן ומים אינם מתמזגים. לדוגמה, ברק אור בצבע פסטל שמן לבן, על בלון או כדור בצבעי אקוורל בצבעים שונים.

פוסטים קשורים בנושא ציוד וחומרים לציור

ציור בצבעי שמן

ציור בצבעי שמן

צבעי שמן מזמנים תהליך עמוק וביטוי אישי רחב. לפניכם הסבר על צבעי שמן; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור עם צבעי שמן.

צבעי פסטל רך

רישום בפסטל רך

פסטל רך בעל מרקם חלק ונמרח בקלות. לפניכם הסבר על צבעי פסטל רך; הרכב ותכונות, אופן השימוש, ממד רגשי, טיפים וטכניקות ציור בפסטל רך.

רוצה לשתף עם מישהו?

JOIN US ON

FACABOOK

JOIN US ON

INSTAGRAM

JOIN US ON

YOUTUBE

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Translate »
גלילה למעלה

כאן יוצרים ונהנים

פעילות הסטודיו מתקיימת כרגיל – מוזמנים להגיע להתרשם ולהצטרף: סדנאות אמנות במסלול אישי וסדנאות אמנות לילדים.

פעילות הבוטיק מתקיימת כרגיל – ניתן להגיע לסטודיו לרכוש במקום או לבצע הזמנה דרך האתר ולקבל במשלוח או באיסוף עצמי.

שעות פעילות הסטודיו »

לכל שאלה אנו זמינים בטלפון ובווטסאפ:
0502273577 | 0533408223