רמברנדט ואן ריין

רמברנדט ואן ריין (1606-1669), צייר, רשם, אמן הדפס ותחריט הולנדי, יליד העיר ליידן. את חייו כאמן נוהגים לחלק לשלוש תקופות. תחילת חייו כאמן (1620-1635), התקופה בה למד על אמנות הציור וההדפס. תקופה זו מכונה גם תקופת ליידן על שם העיר שבה נולד. תקופת הפאר (1635-1640), התקופה שבה רמברנדט נחשב לאמן מרכזי בעל השפעה וכוח. רבים מעשירי הולנד נהנו מעבודותיו. רמברנדט היה הראשון ששם את דמות האמן במרכז חיי החברה הגבוהה. תקופתו האחרונה (1640-1669), תקופת שפל בחייו הפרטיים. הוא ירד מנכסיו ואיבד את משפחתו. בתקופה זו יצר את יצירותיו המפורסמות ביותר, המאופיינות בעומק, תנועה רבה ודרמה ביצירת אור וצל.

רמברנדט ואן ריין
Alexander Cherkov, "Rembrandt van Rijn", 2019, bas-relief clay, 4X45X22 cm

ציטוטים נבחרים של הצייר רמברנדט:

"אל תבזבזו זמן בחפירה בתיאוריה מתה. הסתכלו על הטבע. שימו לב לכל מה שמקיף אתכם. התבוננו בגבר ובאישה. שימו לב כיצד הם זזים, כיצד הם מתנהגים בחיי היומיום. התבוננו היטב במה עושות ידיהם ואיך נראות עיניהם. תפסו בזיכרונכם כיצד אנשים בוכים מאושר או צוחקים כאשר הם רוצים לבכות. הדינמיקה של הביטוי הרגשי הטבעי היא הכל עבור האמן".

"אני לא יכול לצייר כמו שהם רוצים שאני אצייר, וגם הם יודעים את זה. ברור, תאמרו שאני צריך להיות מעשי ועליי לנסות לצייר כמו שהם רוצים שאצייר. ובכן, אני אגלה לכם סוד. אני ניסיתי והתאמצתי מאד, אבל אני לא יכול לעשות את זה. אני פשוט לא יכול לעשות את זה! וזו בדיוק הסיבה שאני פשוט קצת משוגע."

אלכסנדר צ'רקוב מפסל תבליט דיוקנו של הצייר רמברנדט ואן ריין | 6:29

תבליט דיוקנו של הצייר רמברנדט הינו חלק בסדרת 25 יוצרים נבחרים שהשפיעו על האמן אלכסנדר צ’רקוב [קראו עוד]

סדרת "25" תבליטי היוצרים המשפיעים - זמינה לרכישה - מהדורה מוגבלת

פרויקט יצירת 25 תבליטים של היוצרים בתחומי האמנות השונים, נולד מתוך הרצון של אלכסנדר צ’רקוב להכיר תודה לאנשים שתרמו לתרבות האנושית והשפיעו על התפיסה האישית שלו ביחס לאמנות בפרט וביחס לחיים בכלל. סדרת “25” היוצרים המשפיעים נוצרה ב-2019, בשנה בה מילאו לאלכסנדר ומשפחתו 25 שנות חיים בארץ ישראל, והיא מסמלת את השנים בהן אלכסנדר התפתח כאמן יוצר ומורה לאמנות למאות תלמידים שלמדו אצלו והיו חלק מהותי בהתפתחות האישית שלו, ולכל אחד מהם הוא מוכיר תודה.

מהדורה מוגבלת
כל תבליט חתום עם תעודת העתק מקור

רוצה לשתף עם מישהו?

JOIN US ON

FACEBOOK

JOIN US ON

INSTAGRAM

JOIN US ON

YOUTUBE

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Translate »
גלילה למעלה

כאן יוצרים ונהנים

פעילות הסטודיו מתקיימת כרגיל – מוזמנים להגיע להתרשם ולהצטרף: סדנאות אמנות במסלול אישי וסדנאות אמנות לילדים.

פעילות הבוטיק מתקיימת כרגיל – ניתן להגיע לסטודיו לרכוש במקום או לבצע הזמנה דרך האתר ולקבל במשלוח או באיסוף עצמי.

שעות פעילות הסטודיו »

לכל שאלה אנו זמינים בטלפון ובווטסאפ:
0502273577 | 0533408223